Czy po wymianie procesora w komputerze trzeba zainstalować nowy system?

To znaczy że w kompie jest system 32 bit.
Więc skąd konflikt?

Nie wiem, bo ostro namieszałeś i nie wiem już jaki masz aktualnie w kompie procesor i jaki system masz zainstalowany.

Ok już wyjaśniam:
W kompie mam procesor-
Pentium III Xeon, 2933 MHz
System-
Win 10 po upgrade z win 8

Chcę zmienić procka na:
INTEL Pentium 4 3,00GHZ/1M/800

OK. Czyli musisz instalować system 32 bitowy. Ten co próbujesz instalować jest 64bitowy stąd błąd niezgodności.

Czyli muszę od nowa instalować system jednak? Bo byłem przekonany że się podniesie bez wymiany sytemu.

…Teraz to się pogubiłem. I sam już nie wiem co mam :woozy_face:

Musisz sprawdzić innym programem. Everest nie jest już rozwijany i może mieć problemy z prawidłową identyfikacją. Pobierz CPU-Z (najnowszą wersję) ta aplikacja dokładnie poda ci model posiadanego procesora.

Na moje oko siedzi tam C2D (a nie żaden Xeon) +Win 64bit, a autor chce go zmienić na P4 (32-bitowy).

Taki powrót do przeszłości.

Problem rozkminiony :sweat_smile: . Siedzi i Xeon i C2D Płyta na stopkę 775, ale ma też zintegrowany procesor, właśnie P III Xeon. A reszta to już lawina nieświadomości i sklerozy. Przy porządkach w szufladzie z częściami znalazłem moją starą P 4 to dla pewności odpaliłem Everesta a tam P 3…:woozy_face: .

To musisz w BIOS wyłączyć zintegrowany procesor bo z Everesta wynika, że to on jest tym który aktualnie wykorzystuje płyta główna. Wtedy na tym zainstalowanym na płycie (c2d) z powodzeniem zaintalujesz 64bitowy system.

Co to za cud techniki? Do Muzeum zanieśc jako eksponat. :wink:

Odświeżając kotleta… przesiadka z i7 8700k → i9 9900k powinno wszystko śmigać ?

Powinno, choć pewności nie ma, Ale powinno.

Rozumiem. Przygotuję się w razie czego na reinstal systemu i poinformuję o rezultacie takiej przesiadki. Może komuś się przyda w przyszłości.