Czy po zmainie modemu zmienia sie IP?


(Disnemar) #1

Witam .Pytanie może prozaiczne, ale w związku z tym iż nie za bardzo w temacie jestem, więc je zadam.

Mam internet z sieci kablowej. Modem się popsuł i ekipa wymieniał mi na nowy. Wydaje mi się ,ze nastąpiła też w związku z tym zmiana IP? Czy to możliwe??


(Cedar) #2

Tak, bardzo prawdopodobne. Czy w umowie miałeś przydzielone stałe konkretne IP? Jeśli było konkretnie podane to powinieneś mieć nadal to samo, jeśli nie to jakiś inne z puli Twojego dostawcy.

W Multmedii Polska wystarczy podpiąć modem do innego komputera/karty sieciowej i IP się zmienia.


(Disnemar) #3

Tak.

Umowa na stałe.

Przy wymianie modemu fachowcy spisywali numery boczne (MAC?) i teraz jak chociażby wejdę na myipaddress..... to jest on innym niż kiedyś.


(Cedar) #4

OK, stałe, ale czy konkretne IP masz podane w umowie? Teraz pewnie się zmieniło na nowe i dalej będzie stałe ale nie to poprzednie (aż do wymiany modemu)


(Disnemar) #5

Wygrzebałem stare umowy i tam napisane jest ,ze "adres przydzielany dynamicznie"....

Wydaje mi się jednak,ze zmiana modemu wpłynęła na zmianę IP...


(Cedar) #6

Dynamicznie czyli nie stałe IP - w Neo też jest dynamiczne IP i po każdym połączeniu ustawia się nowe, w kablówkach dynamiczne ma prawo się zmienić ale najczęściej miesiącami jest takie samo.

W Multimedia Polska przez około pół roku za diabła nie mogłem zmienić IP mimo, że tego chciałem..


(Disnemar) #7

No i właśnie stąd moje pytanie, bo na dobrą sprawę to przez kilka lat miałem jedne IP a teraz po zmianie modemu wygląda zupełnie inaczej.

Czyli, krótko mówiąc, zmiana modemu przyśpieszyła zmianę adresu IP??


(Cedar) #8

Wywołała i przyspieszyła.

Dla serwera Twojego dostawcy, jesteś innym użytkownikiem, bo jesteś na nim identyfikowany poprzez adres MAC modemu a ten się zmienił i serwer przydzielił wolne IP ze swojej puli.


(Zord) #9

to zależy od usługodawcy ja mam vectre w umowie p przydzielane dynamicznie a w praktyce wygląda to tak że od początku umowy czyli juz parę lat mam ten sam adres ip w tym czasie zmieniałem raz modem