Czy po zmianie na XMP pamięci lub procesor mogą pracować niestabilnie?

Witam, jak w temacie Czy po zmianie na XMP pamięci lub procesor mogą pracować niestabilnie bo mam pamięci Crucial Ballistix Tactical 16GB/1866 (2*8GB) i pracują w 1333 mhz a wiem ze jak włączę xmp to będą pracować chyba w 1600 mhz i czy przez włączenie profilu xmp mogą one pracować niestabilnie lub procesor ?

Mój sprzęt

Procesor Intel Core i5-3550, 3.30GHz             

Powinny działać jak trzeba na najwyższych prędkościach zapisanych w profilu XMP.

A jeśli bym XMP wyłączył to taktowania wrócą do takich jak przed włączeniem xmp ?

Czasem pamięci 1600Mhz działające na profilu  XMP1866Mhz na części płyt odpalają bez niego na najniższym taktowaniu 1333Mhz  (chyba że ustawisz ręcznie, każde oferują niższe takty by w razie czego działały również  z wolniejszymi) więc jeśli wyłączysz profile to zachodzi sytuacja jak u ciebie. Śmiało możesz jechać na najwyższych jakie oferuje profil XMP (info uzyskasz albo ze specyfikacji producenta albo pokaże ci to Aida64 choć z tego co piszesz twoje to 1866Mhz ale dla pewności sprawdź), co będzie wskazane dla gier przy twojej grafice (domyślam się że na ustawieniach MEDIUM nie grasz). Pamięci są testowane przez producenta przy danych profilach więc masz pewność że na danych prędkościach pracują stabilnie i nic im nie będzie.