Czy po zresetowaniu komputera odzyskam dane z utworzonej partycji?

Mam dylemat. Mój komputer od jakiegoś czasu wymusza na mnie wypowiadanie paru niecenzuralnych słów dosyć cyklicznie. Postanowiłem przywrócić go do ustawień fabrycznych, ale z racji tego, ze nigdy tego nie robiłem, mam pewne obawy. Mój komputer to Samsung dostarczony z Windows 8, ale zaktualizowałem go do 8.1. Korzystając z programu Recovery preinstalowanego na moim kompie utworzyłem kopie zapasową na utworzonej wcześniej partycji (PPM na Komputer>Zarządzaj>Zarządzanie dyskami i tu odjąłem pamięć od dysku C i utworzyłem partycję E). I teraz pytanie: czy korzystając z opcji “Usuń wszystkie dane i ponownie zainstaluj system Windows” w ustawieniach komputera będę mógł przywrócić moje pliki po zakończeniu procesu? A tak po za tym myślę, że w zupełności wystarczyłyby mi zdjęcia, wideo, muzyka i dokumenty i czy gdybym je skopiował na tą utworzoną partycję to one by tam pozostały nawet po zresetowaniu systemu?

Obawiam się, że tak precyzyjna informację uzyskasz jedynie od producenta. Niestety programy recovery i procedura ich stosowania może być różna w zależności od producenta sprzętu i od modelu.

Na twoim miejscu skopiował bym dane na jakiś zewnętrzny nośnik, lub do chmury (jeśli nie jest ich zbyt dużo), a potem dopiero bym eksperymentował z przywracaniem systemu.

Zajrzyj tu:   http://forum.dobreprogramy.pl/temat/465595-złożony-problem-z-pc-nie-można-uruchomić-windows-81/�’> i zwróć uwagę na ten fragment: 

Problem był co prawda inny ale może ci pomóc.

Ok, dzięki Wam.