Czy pobierając nową wersję skypa zachowam kontakty z obecnej

czy muszę zakładać nowe konto?

Nic nie musisz zakładać! Kontakty też zostaną. http://www.dobreprogramy.pl/Skype,Progr … 13018.html Instalujesz “na kupę” :slight_smile: , czyli nadinstalowujesz starą wersję.

Kontakty powinny zostać zachowane. Jeśli się obawiasz to zrób eksport kontaktów do pliku. Możesz też zrobić punkt przywracania systemu przed instalacją nowej wersji.

przecież Skype ma własny aktualizator. Wystarczy wejść w Pomoc i dalej w Sprawdź aktualizacje.

Ja instalowałem nową wersje skypa na drugim systemie czyli jakby na czysto i po zainstalowaniu i zalogowaniu ,kontakty są te co miałem. Z Gadu Gadu taką samą sytuacje miałem tylko jakiś czas temu ale chyba sie nie zmieniło.

Kontakty przypisane są do konta na serwerze, a nie na twoim komputerze. Tak samo jak gg…

Jak już zrobiłeś aktualizacje do nowszej wersji możesz zrobić backub kontaktów i może sie przydać w tedy jakbyś drugie konto zakładał skypa to będziesz mógł z pliku przywrócić kontakty same. Z tym że nie wiem jak sie będzie miało jak będą nowsze wersje skypa czy będzie chciało przywrócić kontakty zrobione backup starszym skypem. Piszze tak bo kiedyś nie mogłem zrobić import stron ulubionych Exploera zrobionych starszą wersją.