Czy poczta okleja kartonową paczkę dodatkowo czarną folią strech czy trzeba to zrobić samemu?

Czy, gdy wysyła się paczkę (w kartonie) Pocztą Polską to czy poczta okleja taką paczkę dodatkowo czarną folią strech czy trzeba to zrobić samemu?

Samemu

 

Nie ma nic za darmo. Czasami na poczcie coś takiego możesz zrobić, ale to jest dodatkowo płatne. Lepiej zrobić to samodzielnie np owijając paczkę foliowym workiem i obwiązać np. taśmą klejącą. 

Jeśli po kartonie widać że paczka może być wartościowa to lepiej zawinąć w folię.

 

A złodziej na poczcie akurat takie paczki będzie szukał :wink:

Jaka folia na paczkę? O czym dysputa?

Parę dni temu wysyłałem paczkę. Biały karton kupiłem od razu na poczcie, złożyłem, zapakowałem, potem szeroką taśmą kleiłem dokładnie po krawędziach, bo i przy krawędzi był brzeg zakrywającej części. Tyle. Zważyli, przykleili wypełniony blankiet. Poszło. Tak doszła za dwa dni, bo priorytet.

Nawet papieru nie żądali. Dranie…

A co zrobić jeśli poczta dostarcza paczkę np. komuś z klatki (“żeby przy okazji przekazał”) jeśli nie ma adresata?  Czy to zgodne z prawem?

Poczta osobno dostarcza paczki. Gdy nie zastanie, to zostawiają awizo. Nawet odbierałem sąsiadowi paczkę zza Atlantyku. Wg mojego nr dowodu. Ale to ewenement. Zawsze jest na piśmie, kto odebrał.