Czy poczta okleja kartonową paczkę dodatkowo czarną folią strech czy trzeba to zrobić samemu?

(XOR) #1

Czy, gdy wysyła się paczkę (w kartonie) Pocztą Polską to czy poczta okleja taką paczkę dodatkowo czarną folią strech czy trzeba to zrobić samemu?

(ADR1991) #2

Samemu

(lordjahu) #3

Nie ma nic za darmo. Czasami na poczcie coś takiego możesz zrobić, ale to jest dodatkowo płatne. Lepiej zrobić to samodzielnie np owijając paczkę foliowym workiem i obwiązać np. taśmą klejącą. 

(Longhorn2009) #4

Jeśli po kartonie widać że paczka może być wartościowa to lepiej zawinąć w folię.

(Qx65iio0asqwiiy543) #5

A złodziej na poczcie akurat takie paczki będzie szukał :wink:

(Bogdan_G) #6

Jaka folia na paczkę? O czym dysputa?

Parę dni temu wysyłałem paczkę. Biały karton kupiłem od razu na poczcie, złożyłem, zapakowałem, potem szeroką taśmą kleiłem dokładnie po krawędziach, bo i przy krawędzi był brzeg zakrywającej części. Tyle. Zważyli, przykleili wypełniony blankiet. Poszło. Tak doszła za dwa dni, bo priorytet.

Nawet papieru nie żądali. Dranie…

(XOR) #7

A co zrobić jeśli poczta dostarcza paczkę np. komuś z klatki (“żeby przy okazji przekazał”) jeśli nie ma adresata?  Czy to zgodne z prawem?

(Bogdan_G) #8

Poczta osobno dostarcza paczki. Gdy nie zastanie, to zostawiają awizo. Nawet odbierałem sąsiadowi paczkę zza Atlantyku. Wg mojego nr dowodu. Ale to ewenement. Zawsze jest na piśmie, kto odebrał.