Czy pod shuttle av42 podejdzie pIV 3.33ghz

(Catt86) #1

Witam.

Mam pentium IV 2.5ghz/512/400mhz

płyta shuttle av42 obsługuje 400/533mhz

Mysle nad kupnem procesora jednego z dwóch ale nie wiem czy ten drugi będzie chodził u mnie:

1. pIV 3.06Ghz/512/533mhz

2. pIV 3.33Ghz/1M/533mhz

czy oba będa dziłały??

czy są ograniczenia płyty co do pojemności??

Prosze o pomoc! !!

(Monczkin) #2

catt , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Przeczytaj regulamin.

(sniper00) #3

Wg specyfikacji tylko stare willamette i nortwood`y pójdą, szukaj najmocniejszego procka z Nortwoodów z FSB 533

" Supported Processors:

Intel Pentium 4 processor (Willamette or Northwood core) and Intel Celeron.....

.....with 533 or 400MHz FSB (100 Mhz Quad-Datarate-Process)"

(Catt86) #4

a powiedz jeszcze jak jest z tymi pojemnościami i prędkościami, jaki moge największy zamontowac??

(sniper00) #5

jakiej pojemności? Płyta ma podane FSB 400/533 i rodzaje procesorów jakie obsługuje: czyli procesory Intel Pentium 4 s478 z jądrem Wilamette i Nortwood...

Inne dane przeczytasz na stronie producenta chipset`u płyty głównej, czyli w tym wypadku była to VIA P4X333

Pamięci to DDR1 z zegarami: 200MHz, 266MHz i 333MHz, maksymalnie 1Gb ramu na slot czyli maks dla ciebie to 3GB ramu

(Catt86) #6

To ja mam chyba jakąś inna wersje bo w aida 32 i instrukcji płyty jest napisane ze panięć pc2100 (266mhz), agpx4 a na strone via x8 to nie wiem czy wierzyc instrukcji czy opisowi chipsetu ??

(sniper00) #7

Możliwości chipsetu nie muszą być takie same jak możliwości płyty głównej, wiadomo że ten via mógł obsłużyć do 16Gb ramu, a Twoja płyta tylko do 3Gb, to samo z AGP, chipset był gotowy do AGPx8 a Twoja płyta główna tylko do AGPx4, co do ramu, to niby tylko 200 i 266 w starej specyfikacji, ale zapewne po update biosu można było władować do niego 333 (400 też pójdą tylko na niższych częstotliwościach, ale i na niższych timingach czyli bilans strat i zysków się wyrówna) (w starym sis 645DX na ECSowskiej płycie też było podobnie, że po update można było dać lepsze kości).

W sumie dostałeś pełną odpowiedź na swoje pytanie i tyle.

Procek nortwood s478 z 533MHz FSB (był model z zegarem ponad 3GHz i HT na tym jądrze, poszukaj na aukcjach, drogi nie powinien być)i max 3Gb ramu DDR1.

(Catt86) #8

Dzięki bardzo, wszystko jasne :smiley: