Czy pod shuttle av42 podejdzie pIV 3.33ghz

Witam.

Mam pentium IV 2.5ghz/512/400mhz

płyta shuttle av42 obsługuje 400/533mhz

Mysle nad kupnem procesora jednego z dwóch ale nie wiem czy ten drugi będzie chodził u mnie:

  1. pIV 3.06Ghz/512/533mhz

  2. pIV 3.33Ghz/1M/533mhz

czy oba będa dziłały??

czy są ograniczenia płyty co do pojemności??

Prosze o pomoc! !!

catt , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Przeczytaj regulamin.

Wg specyfikacji tylko stare willamette i nortwood`y pójdą, szukaj najmocniejszego procka z Nortwoodów z FSB 533

" Supported Processors:

Intel Pentium 4 processor (Willamette or Northwood core) and Intel Celeron…

…with 533 or 400MHz FSB (100 Mhz Quad-Datarate-Process)"

a powiedz jeszcze jak jest z tymi pojemnościami i prędkościami, jaki moge największy zamontowac??

jakiej pojemności? Płyta ma podane FSB 400/533 i rodzaje procesorów jakie obsługuje: czyli procesory Intel Pentium 4 s478 z jądrem Wilamette i Nortwood…

Inne dane przeczytasz na stronie producenta chipset`u płyty głównej, czyli w tym wypadku była to VIA P4X333

http://www.via.com.tw/en/products/chipsets/p4-series/p4x333/

Pamięci to DDR1 z zegarami: 200MHz, 266MHz i 333MHz, maksymalnie 1Gb ramu na slot czyli maks dla ciebie to 3GB ramu

To ja mam chyba jakąś inna wersje bo w aida 32 i instrukcji płyty jest napisane ze panięć pc2100 (266mhz), agpx4 a na strone via x8 to nie wiem czy wierzyc instrukcji czy opisowi chipsetu ??

Możliwości chipsetu nie muszą być takie same jak możliwości płyty głównej, wiadomo że ten via mógł obsłużyć do 16Gb ramu, a Twoja płyta tylko do 3Gb, to samo z AGP, chipset był gotowy do AGPx8 a Twoja płyta główna tylko do AGPx4, co do ramu, to niby tylko 200 i 266 w starej specyfikacji, ale zapewne po update biosu można było władować do niego 333 (400 też pójdą tylko na niższych częstotliwościach, ale i na niższych timingach czyli bilans strat i zysków się wyrówna) (w starym sis 645DX na ECSowskiej płycie też było podobnie, że po update można było dać lepsze kości).

W sumie dostałeś pełną odpowiedź na swoje pytanie i tyle.

Procek nortwood s478 z 533MHz FSB (był model z zegarem ponad 3GHz i HT na tym jądrze, poszukaj na aukcjach, drogi nie powinien być)i max 3Gb ramu DDR1.

Dzięki bardzo, wszystko jasne :smiley: