Czy podać numer telefonu na steam?

Steam opóźnia transakcje na rynku, bez podanego numeru telefonu. Z tym, że dużo osób odradza mi dodanie numeru, podobno zmienia się sposób handlowania na rynku. Proszę o informacje, jak w praktyce wygląda potem zatwierdzanie ofert? Jakie informacje o numerze telefonu zbiera steam?

a jakie niby informacje można  zebrać z numeru telefonu? przecież to losowe 9 cyfr które nie zawierają żadnych danych a jeśli kiedykolwiek kupowałeś coś na steamie to i tak mają twoje dane więc nie wiem o co się boisz, zresztą dodanie numeru telefonu służy jako zabezpieczenie przy ewentualnej kradzieży konta i nie ściąga ograniczeń na rynek. jak chcesz się pozbyć opóźnienia na rynku to musisz aktywować mobilny token i mieć o aktywne minimum 7 dni dopiero wtedy steam zdejmie durne ograniczenia.

wszystko jest opisane na steamie więc proponuje zacząć samodzielnie czytać zamiast się słuchać ludzi co nie mają pojęcia na dany temat.

Nie mam smartfona. A jeśli dobrze zrozumiałem, żeby potwierdzić transakcję na rynku, trzeba skorzystać z aplikacji mobilnej. Mam tablet z androidem, ale bez funkcji telefonu. Chyba nic z tego. Po podaniu numery telefonu, nadal będę miał 7 dniowe opóźnienie przy wystawianiu przedmiotu na rynek?

Możesz ustawić steam guard na wysyłanie kodów na mail. W aplikacji mobilnej, w menu jest zakładka potwierdzenia, w której potwierdzasz wystawione transakcję na steam.