Czy podać numer telefonu na steam?


(Bebok_2) #1

Steam opóźnia transakcje na rynku, bez podanego numeru telefonu. Z tym, że dużo osób odradza mi dodanie numeru, podobno zmienia się sposób handlowania na rynku. Proszę o informacje, jak w praktyce wygląda potem zatwierdzanie ofert? Jakie informacje o numerze telefonu zbiera steam?


(azazel666) #2

a jakie niby informacje można  zebrać z numeru telefonu? przecież to losowe 9 cyfr które nie zawierają żadnych danych a jeśli kiedykolwiek kupowałeś coś na steamie to i tak mają twoje dane więc nie wiem o co się boisz, zresztą dodanie numeru telefonu służy jako zabezpieczenie przy ewentualnej kradzieży konta i nie ściąga ograniczeń na rynek. jak chcesz się pozbyć opóźnienia na rynku to musisz aktywować mobilny token i mieć o aktywne minimum 7 dni dopiero wtedy steam zdejmie durne ograniczenia.

wszystko jest opisane na steamie więc proponuje zacząć samodzielnie czytać zamiast się słuchać ludzi co nie mają pojęcia na dany temat.


(Bebok_2) #3

Nie mam smartfona. A jeśli dobrze zrozumiałem, żeby potwierdzić transakcję na rynku, trzeba skorzystać z aplikacji mobilnej. Mam tablet z androidem, ale bez funkcji telefonu. Chyba nic z tego. Po podaniu numery telefonu, nadal będę miał 7 dniowe opóźnienie przy wystawianiu przedmiotu na rynek?


(nic ciekawego) #4

Możesz ustawić steam guard na wysyłanie kodów na mail. W aplikacji mobilnej, w menu jest zakładka potwierdzenia, w której potwierdzasz wystawione transakcję na steam.