Czy podrażniają was golarki elektryczne?

Kupiłem philipsa z głowicowym ostrzem za 200zł i niestety ale ta golarka strasznie drażni skórę…

  • Skóra po goleniu jest tak gładka, że aż nieprzyjemna

  • Pojawiają się ropne krostki

  • Goli niedokładnie a że mam otłuszczone podgardle to mam przez to krwawe ranki

Tradycyjna golarka mnie nie drażni.

Więc golarka na prąd jest nie dla mnie czy może to jakiś trefny model?

U mnie po przesiadce na elektryczną takich zmian dużych nie było ale skóra musi się przyzwyczaić. Jest to okres ok 2tyg

Ja golarkę posiadam kilka miesięcy ale golę się co 1 lub 2 tydzień bo dosyć wolno rośnie mi zarost.

Golarka jest napewno dobra tylkoTY robisz błąd goląc się co 2wa tygodnie,rób to przynajmniej co 3dni i nie chodzi tylko czy pojawi się zarost,ale o przyzwyczajenie twarzy,goląc się taką golarką robisz jednocześnie masaż twarzy,a to wymaga przyzwyczajenia :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Więc jeśli będę “golił” gołą twarz codziennie przez 2 tyg to się przyzwyczai, tylko czy na stałe?

Trochę podrażnia, ale można się przyzwyczaić.

Oczywiście,że tak chodzi o masaż twarzy i golarka się do tego dostosowuje,a potem to już jest normą przyzwyczaji się i nie będziesz musiął się golić tak częto a podrażnień nie będzie

Dodane 08.05.2011 (N) 19:21

możesz jeszcze stosować jakiś balsam po goleniu np.nivea fajnie chłodzi

Zapewne Twój model pozwala na płukanie jej pod wodą i golenie “na mokro”. Polecam kupno balsamu NIVEA i posmarować twarz nim przed goleniem i golić się “na mokro”. Ma to te plusy że nie golisz się “na sucho” a po goleniu już nie musisz ponownie się smarować czymś “po goleniu”. Oczywiście możesz także używać “pianki do golenia”, ale wtedy coś “po goleniu” weź, najlepsze są balsamy - wypróbuj. A poza tym częste golenie przyzwyczaja twarz, przy codziennym goleniu twarz się przyzwyczaja po około 3-ch tygodniach, zapewne masz to nawet napisane w instrukcji.