Czy pogram Avast może kolidować z programem antywirusowym Firmy McAffe?

Dzień dobry

Proszę o pomoc: Drugi rok mam program Antywirusowy Firmy McAfee. W tym roku w czerwcu i w lipcu nachalnie pojawiała mi się reklama programu Awast. Starałem się tę reklamę kasować.

Ponieważ kończył mi się okres ważności programu antywirusowego Firmy McAfee mogłem omyłkowo przycisnąć jakis przycisk i program Awast się zainstalował. I obecnie ciągle wykazuje mi, że np komputer można przyspieszyć: że są w nim GB zbędnych plików, oraz że są w nim programy spowalniające komputer, oraz uszkodzone elmenty rejestru.

Mam pytania: Czy program Awast nie koliduje z programem firmy McAfee. Odczuwam to jakby Program Awast podrywał autorytet Programu Firmy McAffe. Jak traktować program Awast?? A może go usunąć. Tylko w jaki sposób. A jesli go pozostawić i kazać mu rozwiązać wyżej wspomniane problemy, czy on nie usunie mi coś potrzebnego?
Z wyrazami szacunku
Ryszard Roszkowski

W systemie można mieć zainstalowanego tylko JEDEN antywirus, musisz któregoś odinstalować.

Dziękuję z szybką odpowiedź. Odpowiadam dopiero dziś z powodu infekcji.

Jak usunąć program antywirusowy Awast z laptopa, bez szkody dla innych progamów? W przypadku innych aplikcji mam zawsze dostępną funkcję: usuń, w przypadku Awastu tego nie mam.

Kiedyś w jakimś czasopiśmie internetowym były przedstawione najlepsze darmowe programy antywirusowe. I tam sugerowano, że mogą być zainstalowane dwa darmowe antywirusy.

Pozdrawiam,

dickkor

2 polubienia

Jak chcesz mieć muła zamiast komputer to tak rób!

2 polubienia

Bywają antywirusy, które się nie gryzą, ale muszą być do tego od początku projektowane i przygotowane. Ważne jest, aby nie mieć dwóch z aktywną osłoną, bo wtedy same siebie skanują, jeden coś robi, drugi coś robi… i się gryzą.

Dobrym przykładem może być wbudowany w W10 defrnder, który po instalacji innego antywirusa nie wyłącza się całkowicie, a tylko moduły “gryzące” się z nowym AV.

A co do Avasta i McAfee. Ja akurat tych dwóch antywirusów nie lubię. :slight_smile:

Tylko w jaki sposób usunąć tego Awasta. Ja też uważam że wystarczy McAffee (był kiedy kupiłem laptopa) plus wbudowany w W10 defrender.

dickkor

Podał Ci kolega wyżej sposób, Avast Clear. Uruchom i zgódź się na zadziałanie w trybie awaryjnym.

1 polubienie

Zawsze mnie intrygowało, szczególnie za czasów Win XP, po co komu kilka antywirusów i do dziś nie rozumiem i chyba nie zrozumiem.

Tak jak Państwo doradzaliście pobrałem Awast Clear i dzięki nie mu usunąłem niechciany program antywirusowy Awast. Zwłoka w mojej odpowiedzi nastąpiła, ponieważ byłem troszkę załamany, że mając już kłopoty z programem Awast jeszcze muszę pobrać Awast Clear. Ale później się przemogłem i usunałem Awasta.

Później przeprowadziłem skanowanie laptopa. Mam pytanie czy w
czasie skanowania laptopa można używać laptop, czy nie.

Bardzo Państwu dziękuję za pomoc.

Bardzo dziękuję również za może trochę dosadne, ale dużo mi wyjaśniające przedstawienie dlaczego nie może być w laptopie dwóch programów, antywirusowych, oraz dlaczego może być w moim laptopie Defrender i Mc Affe.
Z wyrazami szacunku
dickkor

Możesz używać - najwyżej skan będzie dłużej trwać przy dużym obciążeniu z twojej strony lub zwolni komputer jak skaner przesadzi z ilością zarezerwowanych zasobów.

Ja od dłuższego czasu nie używam Avasta. Raz, że ta darmowa wersja nie ma pełnych zabezpieczeń a drugie że pełna wersja jest płatna. Ja natomiast używam : Microsoft Security Essential i do tego jeszcze Cybereason RansomFree , który chroni przed Ransomware . Oba programy mogą działać razem . Od dłuższego już czasu nie miałem ani jednego wirusa. Mam Windows 7 Professional .Pozdrawiam

Odpowiadając w temacie, to mcafee jest crapware, czyli trial płatnego programu dodanego przez producenta laptopa.
Też acer sprezentował* mi gry oberona, office 2010, czy mcafee. Po kilku uruchomieniach biura, był koniec i trzeba by było wykupić pakiet biurowy. Tak samo był limit uruchamiania gier, czy ograniczony czasowo trial.
Dużo crapware musiałem pozbyć się z laptopa.
Do odinstalowania takich promocji* płatnych programów za dwa razy tyle - dobrze użyć soft4boost any uninstaller dostępny w bazie dobrychprogramów. Ten darmowy program odinstalowuje na poziomie płatnego total uninstalla.

@dickkor nie wybrał najlepiej.

Halo? Który mamy rok? 2001?
Jest 2018 i jak ktoś ma Windows 8.1 lub 10, to ma w systemie całkiem skuteczny antywirus o nazwie Defender. Instalowanie kolejnych nie ma żadnego sensu.

1 polubienie

Ale on tam dalej ma 7 (@cameleon06), więc tam nie ma i jest gorsza wersja w postaci MSE do ręcznej instalacji (opcjonalnie coś pod te infekcje szyfrujące jak otwiera byle co i liczy tylko na antywirusa).

Wg tego zestawienie lepiej wybrać BitDefender albo Avira, bo Kaspersky wiadomo :wink:
https://www.av-comparatives.org/comparison/