Czy pogram Avast może kolidować z programem antywirusowym Firmy McAffe?


(dickkor) #1

Dzień dobry

Proszę o pomoc: Drugi rok mam program Antywirusowy Firmy McAfee. W tym roku w czerwcu i w lipcu nachalnie pojawiała mi się reklama programu Awast. Starałem się tę reklamę kasować.

Ponieważ kończył mi się okres ważności programu antywirusowego Firmy McAfee mogłem omyłkowo przycisnąć jakis przycisk i program Awast się zainstalował. I obecnie ciągle wykazuje mi, że np komputer można przyspieszyć: że są w nim GB zbędnych plików, oraz że są w nim programy spowalniające komputer, oraz uszkodzone elmenty rejestru.

Mam pytania: Czy program Awast nie koliduje z programem firmy McAfee. Odczuwam to jakby Program Awast podrywał autorytet Programu Firmy McAffe. Jak traktować program Awast?? A może go usunąć. Tylko w jaki sposób. A jesli go pozostawić i kazać mu rozwiązać wyżej wspomniane problemy, czy on nie usunie mi coś potrzebnego?
Z wyrazami szacunku
Ryszard Roszkowski


(stens1950) #2

W systemie można mieć zainstalowanego tylko JEDEN antywirus, musisz któregoś odinstalować.


(dickkor) #3

Dziękuję z szybką odpowiedź. Odpowiadam dopiero dziś z powodu infekcji.

Jak usunąć program antywirusowy Awast z laptopa, bez szkody dla innych progamów? W przypadku innych aplikcji mam zawsze dostępną funkcję: usuń, w przypadku Awastu tego nie mam.

Kiedyś w jakimś czasopiśmie internetowym były przedstawione najlepsze darmowe programy antywirusowe. I tam sugerowano, że mogą być zainstalowane dwa darmowe antywirusy.

Pozdrawiam,

dickkor


(Aw@mo) #4

(Astor44) #5

Jak chcesz mieć muła zamiast komputer to tak rób!


(Radek68) #6

Bywają antywirusy, które się nie gryzą, ale muszą być do tego od początku projektowane i przygotowane. Ważne jest, aby nie mieć dwóch z aktywną osłoną, bo wtedy same siebie skanują, jeden coś robi, drugi coś robi… i się gryzą.

Dobrym przykładem może być wbudowany w W10 defrnder, który po instalacji innego antywirusa nie wyłącza się całkowicie, a tylko moduły “gryzące” się z nowym AV.

A co do Avasta i McAfee. Ja akurat tych dwóch antywirusów nie lubię. :slight_smile:


(dickkor) #7

Tylko w jaki sposób usunąć tego Awasta. Ja też uważam że wystarczy McAffee (był kiedy kupiłem laptopa) plus wbudowany w W10 defrender.

dickkor


(Astor44) #8

Podał Ci kolega wyżej sposób, Avast Clear. Uruchom i zgódź się na zadziałanie w trybie awaryjnym.


(garoz666) #9

Zawsze mnie intrygowało, szczególnie za czasów Win XP, po co komu kilka antywirusów i do dziś nie rozumiem i chyba nie zrozumiem.


(dickkor) #10

Tak jak Państwo doradzaliście pobrałem Awast Clear i dzięki nie mu usunąłem niechciany program antywirusowy Awast. Zwłoka w mojej odpowiedzi nastąpiła, ponieważ byłem troszkę załamany, że mając już kłopoty z programem Awast jeszcze muszę pobrać Awast Clear. Ale później się przemogłem i usunałem Awasta.

Później przeprowadziłem skanowanie laptopa. Mam pytanie czy w
czasie skanowania laptopa można używać laptop, czy nie.

Bardzo Państwu dziękuję za pomoc.

Bardzo dziękuję również za może trochę dosadne, ale dużo mi wyjaśniające przedstawienie dlaczego nie może być w laptopie dwóch programów, antywirusowych, oraz dlaczego może być w moim laptopie Defrender i Mc Affe.
Z wyrazami szacunku
dickkor


(krystian3w) #11

Możesz używać - najwyżej skan będzie dłużej trwać przy dużym obciążeniu z twojej strony lub zwolni komputer jak skaner przesadzi z ilością zarezerwowanych zasobów.