Czy pójdzie 6mb/s neostrady?

(Leszczu19901) #1

Witam

Kończy mi się umowa Neostrady 1 mb/s i zaproponowali mi teraz 6mb/s, ale teraz mam pytanie czy mi 6 mb/s pójdzie ??

beztytuusgw.jpg

(Leonardofree44) #2

A skąd masz te dane?

U mnie podpisałem na 20 MB a okazało się że mogę 6 MB, musiał monter przychodzić i zmienili mi na 6MB. U mnie zgadzało się z tym co TPSA miała w komputerach dotyczącego możliwej prędkości na moim numerze. Mieli 6MB i mogę mieć tylko 6 MB. Najlepiej zadzwoń do nich i spytaj ile jest u ciebie możliwe wg tego co mają w komputerze.

(Leszczu19901) #3

Dane mam od konfiguracji liveboxa.

(djosdanielos) #4

ciezko bedzie ale możesz sprobować najwyżej ustawią ci na sztywno mniejszą synchronizacje jak będzie zrywać albo przejdziesz na 2 z braku możliwości.przydałby sie lepszy router.sprawdz instalacje może da sie coś skrócic kabla odłoncz na chwile wszystkie telefony i sprawdz czy sie zmniejszy tłumienie.popros na infolini zeby ustawili ci synchronizacje na 6 bo nie chcesz w ciemno brać.może też jest jakaś bliższa centrala pod którą mogli by cie przepiąć.te dane co oni mają u siebie to te same dane co masz w liveboxie jak sprawdzają to to poprostu łączą sie z twoją centralą i mają wszystkie dane o tłumieniu itp z twojego routera na 100% nikt ci nie zagwarantuje prędkości dodatkowo mogą mieć dane o odległosci od centrali ale mi mowili ze mam 800m a w rzeczywistosci jest 2km :-o

(Leszczu19901) #5

Tylko jest tak że to oni sami zaproponowali mi taka szybkość wiec musieli wcześniej sprawdzić czy pójdzie.

Tak mi się wydaje.

(Karolekc5) #6

Jak ci proponują to bierz, jak będzie nie stabilna, to zgłosisz, i albo zejdziesz niżej albo zrezygnujesz z ich usług, co się tak obawiacie tego ??

@djosdanielos

Ma racje odłącz wszystko co masz pod piętę do linii pozostaw tylko modem i zobacz czy ci nie poprawia parametry :slight_smile:

(Leszczu19901) #7

Do linii mam podpięty tylko jeden telefon i to wszystko.

(Karolekc5) #8

Z własnego przypadku wiem ze podpięcie telefonu podniosło tłumienie o ponad 10db, nie wiem czemu nie wnikałem bo nie mam Tlefonu

(Leszczu19901) #9

No chyba telefonu nie odłączę :slight_smile:

(Karolekc5) #10

To chodziło na próbę :slight_smile:

PS: Polecam Telefon internetowy w tp , lub neofon :slight_smile:

(Marcin E Pc) #11

Zadzwoń do nich, i poproś może o wizytę technika? Jak nie to bierz w ciemno, a później o ile nie będzie działać to złożysz reklamację z tytułu niezgodności usługi z umową.

(djosdanielos) #12

ja bym brał jak coś to możesz złożyć reklamacje i wrócą ci starą prędkość albo poprawią linie jeśli sie da.u mnie odpięcie kabla od telefonu z gniazdka zmniejszyło tłumienie o 2dB po wymianie filtra było już ok dodatkowo wywalenie 8 metrów kabla od gniazdka do routera i podpięcie krótszego 0,5m dalo 4dB mniej.Każdy dB tłumienia mniej jest na wagę złota :smiley:

(Leszczu19901) #13

Dzięki wszystkim za rady. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Gdzieś na początku lutego maja mi dać te 6mb/s.