Czy pójdzie 6mb/s neostrady?

Witam

Kończy mi się umowa Neostrady 1 mb/s i zaproponowali mi teraz 6mb/s, ale teraz mam pytanie czy mi 6 mb/s pójdzie ??

beztytuusgw.jpg

A skąd masz te dane?

U mnie podpisałem na 20 MB a okazało się że mogę 6 MB, musiał monter przychodzić i zmienili mi na 6MB. U mnie zgadzało się z tym co TPSA miała w komputerach dotyczącego możliwej prędkości na moim numerze. Mieli 6MB i mogę mieć tylko 6 MB. Najlepiej zadzwoń do nich i spytaj ile jest u ciebie możliwe wg tego co mają w komputerze.

Dane mam od konfiguracji liveboxa.

ciezko bedzie ale możesz sprobować najwyżej ustawią ci na sztywno mniejszą synchronizacje jak będzie zrywać albo przejdziesz na 2 z braku możliwości.przydałby sie lepszy router.sprawdz instalacje może da sie coś skrócic kabla odłoncz na chwile wszystkie telefony i sprawdz czy sie zmniejszy tłumienie.popros na infolini zeby ustawili ci synchronizacje na 6 bo nie chcesz w ciemno brać.może też jest jakaś bliższa centrala pod którą mogli by cie przepiąć.te dane co oni mają u siebie to te same dane co masz w liveboxie jak sprawdzają to to poprostu łączą sie z twoją centralą i mają wszystkie dane o tłumieniu itp z twojego routera na 100% nikt ci nie zagwarantuje prędkości dodatkowo mogą mieć dane o odległosci od centrali ale mi mowili ze mam 800m a w rzeczywistosci jest 2km :-o

Tylko jest tak że to oni sami zaproponowali mi taka szybkość wiec musieli wcześniej sprawdzić czy pójdzie.

Tak mi się wydaje.

Jak ci proponują to bierz, jak będzie nie stabilna, to zgłosisz, i albo zejdziesz niżej albo zrezygnujesz z ich usług, co się tak obawiacie tego ??

@djosdanielos

Ma racje odłącz wszystko co masz pod piętę do linii pozostaw tylko modem i zobacz czy ci nie poprawia parametry :slight_smile:

Do linii mam podpięty tylko jeden telefon i to wszystko.

Z własnego przypadku wiem ze podpięcie telefonu podniosło tłumienie o ponad 10db, nie wiem czemu nie wnikałem bo nie mam Tlefonu

No chyba telefonu nie odłączę :slight_smile:

To chodziło na próbę :slight_smile:

PS: Polecam Telefon internetowy w tp , lub neofon :slight_smile:

Zadzwoń do nich, i poproś może o wizytę technika? Jak nie to bierz w ciemno, a później o ile nie będzie działać to złożysz reklamację z tytułu niezgodności usługi z umową.

ja bym brał jak coś to możesz złożyć reklamacje i wrócą ci starą prędkość albo poprawią linie jeśli sie da.u mnie odpięcie kabla od telefonu z gniazdka zmniejszyło tłumienie o 2dB po wymianie filtra było już ok dodatkowo wywalenie 8 metrów kabla od gniazdka do routera i podpięcie krótszego 0,5m dalo 4dB mniej.Każdy dB tłumienia mniej jest na wagę złota :smiley:

Dzięki wszystkim za rady. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Gdzieś na początku lutego maja mi dać te 6mb/s.