Czy pójdzie mi GeForce 9800GT?

Chciałbym się zapytać czy ta wyżej wymieniona karta graficzna z 512MB vram, DDR3 pójdzie na mojego kompa.

Tu jest grafa którą planuję kupić.

Mój sprzęt to płyta gł.: Gigabyte GA-K8NE, zasilacz: Yamo 350W, a reszta w opisie.

Obawiam się że do tej karty trzeba mieć lepszy zasilacz i jeszcze wtyczkę na zasilanie do karty graficznej. Jeśli ten zasilacz nie da rady pociągnąć tej grafy to jaki proponujecie od 400W?

na płyte wejdzie ale zasilacz za słaby,

ile masz kasy na to ?

tak umiarkowanie to ocz sxs 500w rev.2 za 200,-

lub troche drożej corsair 450w

na grafe akurat mi starczy ale na zasilacz niestety budżet niski - 120-130 zł

w tej cenie jest tylko modecom mc 400w i pentagram 430w

Ale zasilacz musi mieć około 500W inaczej pójdzie z dymem.

Wystarczy do tej karty dobry markowy zasilacz 400W i to ze sporym zapasem.

goodprogram polecił dobre zasilacze.

ja bym nie wstawiał tej karty do tego kompa bo proc będzie ją ograniczał

Dodane 28.01.2009 (Śr) 17:27

a i jeszcze ram na ddr i 512ram

praktycznie wszystko do wymiany

procesor - bardzo wolny będzie bardzo ograniczał wydajność karty graf., podkręcanie nic nie pomoże.

płyta główna stara na socket754 na której nie ma szybkich procesorów

RAM, star DDR niby znośny ale do nowych płyt potrzeba DDR2

pamięć RAM - duuużo za mało powinno być 2Gb

zasilacz - jakieś pierdzidelko udające zasilacz, ledwie 15A na linii 12V

albo wymień to wszystko albo zmień na 7600GS/GT na pamięciach DDR3 , absolutny max. do tej konfiguracji to 8600GT. Nie daj się nabrać na coś innego.Tak czy inaczej zasilacz bym zmienił.

uważam że inwestowanie w tego kompa jest nieopłacalne. Jeśli chcesz mieć na prawde wydajny sprzęt to poczekaj i uzbieraj troche kasy :). A jeśli chcesz koniecznie mieć ciut lepszy sprzęt to zrób tak jak radzi KabutO i kup tego GF’a

myślałem że to tylko zasilacz na mocniejszy trzeba wymienić i tyle a tu prawie całego kompa trzeba wymieniać

więc nie warto kupywać tej grafy, a zasilacz to może i za pół roku wymienie (wtedy będzie miał 3.5 roku) ale myślę że na podkręcanym Sempronie jeszcze da rade