Czy pojdzie na takim kompie?

moj komp to :

procek amd athlon 64 3200+ pod socket am2 2 ghz

plyte glowna msi k9n neo-f

512 mb ram ddr2 800 mhz

karte grafiki palit x550 128 mb ram. 128 it

hdd sata 2 160 gb

drukarek epson dx 3850

nagrywarke dvd asusa obsulgujaca plytki DL.

Chcialbym wiedziec czy windows vista pojdzie na tym kompie i jak ja zdobyc. prosze pomozcie

Vista pójdzie na twoim kompie, ale ramu masz troszke za mało, jak byś miał 1 giga ramu … wszystko pięknie by Ci chodziło, a wersja RC1 może lecz nie musi czasami się dławić …

hmm … wystarczyło trochę poszukać :

http://www.centrumxp.pl/WindowsVista/

osz ty aero :stuck_out_tongue: w http://www.vista.dobreprogramy.pl masz art i pisze skąd pobrać RC1 (http://www.microsoft.com/poland/windowsvista/)

czy na notebooku o parametrach:

ram: 512 dual

proc: 1.6 M 2MB cache

karta graf. intela zintegrowana?

pojdzie vista. Nie musi chodzic ten aero ale zeby to normalnie pracowalo?

Narazie vista jeszcze idealnie nie pracuje, nadal trwają prace nad optymalizacją kodu :stuck_out_tongue:

Poczekaj na jakieś następne wydanie visty, powinna być już dobrze zoptymal;izowana :slight_smile:

Co do parametrów tego notebooka to powinno być ok. Jasne jest, że im więcej ramu tym lepiej i zaleca się 1 GB (co w laptopie, na dodatek w konfiguracji dual channel może być czasem nieosiągalne).

Co do Aero na notebookach to sam jestem nieco zawiedziony - Intel nie pokazał tu klasy i chipsety 915 pomimo, że technicznie powinny sobie poradzić (o ile dobrze sprawdziłem w specyfikacji), nie otrzymają driverów WDDM. Intel zapowiedział już jakiś czas temu, że będzie wspierał tylko chipsety 945, co dla ogromnej ilości posiadaczy notebooków (wcale nie takich starych, bo większość kupowanych nawet dzisiaj ma 915) oznacza brak Aero…

a czy na 486 Turbo, 32RAM, 1GB HDD zadziala mi Vista? wiecie koledzy maja a ja nie bede miał, to beda sie ze mnie śmieli że nie mam najnowszego :frowning: prosze powiedzcie czy zadziała… niebede mógł spać bez najnowszych okienek, a kompa przecierz mam dość nowego…

Jasne ze zadziała ! Wyłączysz same cienie pod okienkami i bedzie hulać aż miło ! Nie napisaleś jaką masz grafę - do Aero Glass wystarczy Ci 2 MB Voodoo :mrgreen:

a na takim pójdzie:

athlon 1700 xp

256 sdram

geforce2 mx400

hdd 40 gb

mariusz_gp23 a przeczytaj wszytkie posty i pomysl przez chwile :wink: a jak Ci to nic nie a to zainstaluj sobie porgram co sprawdzi Ci kompa pod Viste i tyle…

U mnie poszła na sprzęcie:

Intel Celeron-S 1200MHz s.370

2 x 256MB SDRAM 133MHz

nVidia GeForce FX 5200 128MB DDR :wink:

Jest Aero Glass, nie chodzi aż tak płynnie jak XP ale się nie wiesza :wink: Procesor troche słaby, jak to Celeron, ale udaje mu się wszystko przerobić :wink: Zuzycie RAMu jeszcze nigdy nie przekroczyło 85%, przy włączonym Tlenie, Operze i WinAmpie mam teraz 75% zajętych.

Tutaj mój screen, mozna zobaczyć jak to wygląda :wink:

A mnie udało się zainstalować Vistę na komputerze z Pentium III 700 podkręconym do 933 MHz i jakoś działa. Nawet przy włączonym zegarku z zajączkiem się nie tnie :mrgreen:

Screen

Czy ktoś ma Viste x86 po polsku ?? Skąd pobrać ?? zielak55@vp.pl

Nie ma polskiej wersji beta do pobrania.