Czy pójdzie ta karta graficzna?

Mam pytanie czy ta karta graficzna pójdzie na tej płycie głównej i czy pociągnie to na zasilaczu iBOX ATX 12V P4 350W?

ibox to niszowy zasilacz, grafika wymaga znacznie mocniejszego ze stabilnymi napięciami chyba, że chcesz by w niedługim czasie napuchły ci kondensatory, płytę główną też masz kiepską - loteryjka z działaniem kart graficznych ;-), jaki masz procesor ?? jaki budżet ??

Komputer z 2006 roku, procesor E6300 1.86 GHz, nic nie zmieniane od tego czasu, poza dołożeniem ramu. Budżet tak ~ 800 zł może trochę więcej.

a jak poznać czy kondensatory są napuchnięte?;d

Zasilacz do wymiany… nawet nie próbuj takiej karty podłączać do niego…

Płyta główna także bardzo słaba… na tylko pci-express x4 i bez sensu jest ładować na nią taką grafikę :frowning:

Lepiej kup tańsza grafikę i wymień płytę a na procka wrzucisz na razie lepsze chłodzenie i bez problemu podkręcisz go do 2,5ghz a jak się trochę znasz i pobawisz to bez problemu osiągniesz na tym procku nawet i 3.0ghz… ;]

Patrzysz na górę kondensatora i jak góra jest napuchnięta to znaczy że jest napuchnięty :stuck_out_tongue_winking_eye: heh

mają wybrzuszenia na górze:) nieraz mają odcień brązowy w tym właśnie miejscu

musiałbyś przetestować grafikę ze swoim sprzętem w miejscu zakupu (wcześniej się skontaktuj w tej sprawie) + dokupić zasilacz, chieftec 450W, pentagram 500W, nox 500W itp, alternatywnie zakupić tanią płytę główną na chipsecie p31 gigabyt np.

a ja od roku mam płytę ga-g33m-s2 z kartą ati hd 2600 pro i prockiem quad 2.4ghz x4 z zasilaczem 350W i od roku komp chodzi bardzo dobrze

Bez wymiany płyty nie da rady?

nie ryzykuj, szkoda karty graficznej, wypada wymienić płytę…

Ale nie porównuj ATI 2600PRO do GF 9800GTX+, na pewno zasilacz 350W nie pociągnie i zrobi się bum, wiem bo widziałem komputer po awarii zasilacza została sprawna tylko jedna część FDD. Jak bym nie ryzykował.

Osobiście kupił bym za siłkę ok 600W.

Płyta na pewno do wymiany i zasilacz, to musisz zrobić żeby założyć GF 9800GTX+.

Oczywiście zasilacz wymienię, płyty to raczej nie wymienię, jakie zasilacze proponujecie?

Na tej płycie masz PCI-e 4x a grafika ma przepustowość na poziomie 16x, to tak jak byś chciał przecisnąć słonia przez rurę o średnicy 1 metra. Zastanów się bo szkoda kasy i nerwów.

Mam kartę graficzną 7600 GS i tu piszę że moja karta graficzna ma tryb też 16x

nVidia 7600 GS PCI-E x16 nVidia 9800 GTX+ PCI-E x16 2.0

więc nie rozumiem?

Ale twoja płyta ma gniazdo PCI-e 4x, a dla pełnej przepustowości powinno być PCI-e 16x i tu masz wąskie gardło.

Dlatego karta graficzna nie zostanie wykorzystana, podam ci przykład masz 1000 litrów wody i masz dwie rury o średnicy 25 cm (4x) i 100 cm (16x) przez którą rurę szybciej przelejesz wodę. Odpowiec sobie sam.

Wymień płytę główną na taką która ma gniazdo PCI-e 16x 2.0 oraz zasilacz o potem możesz kupić wydajną grafikę.

Nie rozumiem, to znaczy że jest wolniejsza, nie wykorzystuje jej w pełni czy jak? Jeśli nie wykorzystuje jej w pełni to czemu wszystkie gry mi bardzo ładnie chodzą?

A tu się nasuwa następne pytanie, masz GF 7xxx a karta którą chcesz kupić jest duuuuuuużo wydajniejsza i potrzebuje szybkiego połączenia z procesorem i pamięcią komputera, a to zapewnia magistrala PCI-e 16x. Jak założysz GF 9800GTX+ to różnica w wydajności z tą grafiką którą teraz posiadasz będzie minimalna albo nie będzie widoczna. To jaki ma sens wymiana grafiki jeżeli nie będziesz miał różnicy w jakości.

Naprawdę GF 9800GTX+ jest wydajną i szybką kartą graficzną pod warunkiem że wsadzona jest w mocny komputer, a twój nie należy do demonów prędkości.

To mam inne pytanie czy wogóle tą kartę obsłuży moja płyta? choćby miała być wolniejsza, to najwyżej w przyszłości zmienię płytę i inne podzespoły.

np do takiej karty płyta Gigabyte EP-P45 DS4 oraz zasiłka z jakie 600W dobrej firmy Chieftec albo Corsair

Ja chcę wiedzieć czy w ogóle będzie działać? Ta karta ma HDMI i czy można wyświetlać obraz z komputera kablem HDMI z telewizorem, który ma HDMI? Będą jakieś problemy?

PS.

Ciekawa wtyczka mogę wiedzieć jak się nazywa?