Czy polecacie kupowanie kart micro SD z allegro

(tomi001) #1

Tak jak w temacie czy lepiej kupić kartę Micro SDHC 32 GB z Allegro za około 40 zł czy lepiej z punktu sprzedaży telefonów komórkowych bo nowa karta micro SD z punktu sprzedaży telefonów komórkowych kosztuje gdzieś 75 zł 32 GB bo chodzi mi o to, żeby karta nie była uszkodzona i moje pytanie jest takie czy karty Micro SDHC z allegro mogą być uszkodzone jakie jest prawdopodobieństwo, że będą uszkodzone, a jakie, że nie ? Pamiętam raz, że kupował pada z allegro i był uszkodzony to znaczy wszystko działało tylko jeden przycisk czy dwa nie działały.

Edit

Tutaj daje link do przykładowej karty

http://allegro.pl/karta-pamieci-micro-sd-32gb-adapter-warszawa-i4678264411.html

(michq) #2

Może niekoniecznie będzie uszkodzona, ale może być bardzo wolna lub po prostu mieć sfałszowaną pojemność. Za tę cenę nie kupisz dobrej karty o pojemności 32 GB. Na najpopularniejszym serwisie aukcyjnym trzeba też uważać na podróbki kart.

Najlepiej kup kartę klasy 10. Szczególnie jeśli chcesz używać tej karty w telefonie z Androidem, a tym bardziej, jeśli chcesz przenosić aplikację na kartę pamięci. Jak chcesz tanią, a dobrą kartę, to popatrz na karty od takich producentów jak np. A-Data czy GOODRAM, ewentualnie Sandisk (na serwisie aukcyjnym trzeba uważać na podróbki).

(tomi001) #3

Dzięki

(dumston) #4

To akurat jest przyzwoity sklep stacjonarny z tanim chińskim towarem. Kupowałem u nich kilka rzeczy i zawsze były zgodne z opisem. Generalnie zgadzam się z przedmówcą, ale mimo to kupuję elektronikę na allegro. Wybieram tylko miejsca niedaleko mnie i z odbiorem osobistym (przeważnie sklepy). Najkorzystniejsze oferty i tak przeważnie są korzystniejsze/tańsze od zwykłych sklepów koło mnie.

(bart86) #5

Sam kupuje takie karty pamięci na allegro tylko zawsze to są karty sony. Według prawa masz 10 dni na zwrot towaru.

(tomi001) #6

Ja dzisiaj kupiłem kartę 32 GB za 89 zł firmy SanDisk z punktu ORANGE.

(michq) #7

Nie mówię, że na portalu aukcyjnym nie można kupować kart pamięci czy w ogóle elektroniki. Chodziło mi o to, że po prostu trzeba uważać i kupować od zaufanych sprzedawców, a przede wszystkim dokładnie czytać opis aukcji. :slight_smile: Z tymi podróbkami, o których wspomniałem przy Sandisku, to po prostu chodzi mi o to, że prędzej trafimy na podróbkę “dużego” producenta jakim jest Sandisk, a karty “mniejszych” producentów raczej nie są podrabiane.