Czy poprawnie zainstalowałem sterowniki do podzespołów?

Dzień dobry,

 

Komputer w tym tygodniu formatowałem i zainstalowałem system Windows XP na nowo. Mam bardzo stary leciwy komputer i nie mam już płytek ze sterownikami, dlatego też starałem się pobierać sterowniki ze stron producenta. Do karty graficznej (GeForce 2 mx/mx 400) pobrałem stąd: http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_91.47_pl.html

 

Znalałem program Slim Drivers i za pomocą jego zainstalowałem pozostałe sterowniki. Nie jestem pewien tylko czy zainstalowane sterowniki są dobre, niby wszystko jest ok, głośniki działają itd, lecz gdy wchodzę do menedżera urządzeń wyświetla mi się żółte koło z wykrzyknikiem:

 

http://fotoo.pl/show.php?img=774271_2.jpg.html

 

Sterowniki do chipsetu również są bardzo ważne, a nie wiem czy wszystko jest ok.

 

Chciałbym po prostu prosić kogoś o pomoc, kogoś kto się na tym zna, aby  sprawdził czy zainstalowane sterowniki są odpowiednie i czy wszystko jest ok.

 

 

 

Jeśli będzie trzeba coś podać, podesłać to podam.

Faktycznie jakiś problem mają sterowniki dźwięku. Podaj firmę i model płyty głównej komputera.

Nazwa płyty głównej: Shuttle AK32A

No OK! W tej sytuacji, skoro używasz karty dźwiękowej PCI Creative Sound Blaster, to ów brak właściwego sterownika dla karty zintegrowanej AC97 nie ma praktycznego znaczenia. W takim razie można uznać, że masz wszystko w porządku, chociaż z ciekawości popatrzę za sterownikiem do karty AC97. Prawidłowo, to powinieneś tę kartę wyłączyć w BIOSie tak, aby nie “przeszkadzała” w tym obrazku Menadżera Urządzeń.

 

Zgadza się, że powinienem wyłączyć w Biosie VIA AC’97 Enhanced Audio Controller, tylko nie wiem jak to zrobić. Mógłbyś mi wytłumaczyć krok po kroku jak to zrobić? Wiem jak wejść do Biosu, tylko gdzie później co ustawić, usunąć, zmienić? Chciałem to wcześniej już zrobić, ale wolałem sam na własną rękę tego nie robić bo więcej szkód by to przyniosło :slight_smile:

Jeśli wiesz jak wejść do BIOSu, to powinieneś tam znaleźć pozycję, w której jest napisany symbol " AC’97". W tejże pozycji należy zmienić ustawienie na “Disabled”, potwierdzić zmianę najczęściej klawiszem F10 (w BIOSie jest mała instrukcja) i zrestartować komputer. Po tym powinna z Menadżera Urządzeń zniknąć ta pozycja “Realtek AC’97 Audio…”

Zrobione! :slight_smile: Żółty wykrzyknik znikł.

 

Chyba lepiej byłoby gdybym usunął te sterowniki, które były zainstalowane do niedziałającej karty, tylko nie wiem, które to :slight_smile:

 

Mam zainstalowane takie sterowniki:

 

VIA Platforma Menedżera urządzeń,

Sierra Wireless Watcher,

Realtek AC’97 Audio (?)

RTL Setup

 

Ten oznaczony (?) to właśnie ten? :slight_smile:

Niczego nie ruszaj, jeśli nie wiesz które to! Sterowniki, których urządzenia są wyłączone nie biorą udziału w pracy systemu. “Czekają” sobie w tzw. “cache’u” na okazję by zadziałać, gdy urządzenie zostanie włączone.

Zgadza się, a mógłbym to w jakiś sposób sprawdzić. Jakie sterowniki do czego chodzi mi o nazwę. Lepiej mieć to uporządkowane i wiedzieć co potem instalować w razie podobnej  sytuacji.