Czy portal dobreprogramy,pl to macka majkrosoftu?

@lisek

Nie trzeba długo szukać: Przeglądarka Internet Explorer vs Firefox lub Opera,

Office vs Open Office, WMP vs All Player lub Winamp itd…

Złączono Posta : 30.06.2006 (Pią) 12:38

No właśnie. I z tąd moje wątpliwości co do wiarygodności ocen.

To się zgadzam

No tutaj nie do końca… Ja osobiście korzystam z WMP i nie narzeam… JEst on dość dobry. ALLplayera też używam do Filmów Winampa do muzy, ale WMP jest połączeniem dla mnie obu tych programów i nie powiedziałbym, że jest dużo gorszy…

Co do Officea to też się nie zgadzam… Co jak co miałem OpenOfficea obecnie mam Microsoft Officea i uważam, że ten z Microsoftu jest lepszy. Jest to moja opinia i zapewne kilka osób się z nią nie zgodzi, ale na miejscu grubego_wieprzka nie byłbym taki pewien co do

A pozatym ten temat trochę mnie rozbawił. Czytając go miałem różne wątpliwości. Vortal DOBREPROGRAMY współpracuje z Microsoftem ;). Cuż dobry dofcip :). Faktem jest, że promowanie polskich autorów i wogóle ZAMIESZCZANIE na łamach vortalu alternatyw dla Microsoftu jest już zaprzeczeniem teorii spiskowej wieprzka, ale cuż… Z nudów różni ludzie robią różne rzeczy ;).

Dlaczego czytasz tylko to co chcesz przeczytać? W następnej linijce jest:

A jak wioadomo, jeszcze większość ludzi używa tego co dostała z Windowsem i nawet nie wie o istnieniu innych produktów, albo nie chce ich instalować z jakiegoś powodu (lenistwo, ślepe uwielbienie tego co od MS pochodzi itp.) więc i oceny są takie jakie są.

Co do MS Offica i OpenOffica to mam jednak odmienne zdanie. Wszystko zależy od tego co robisz w danym programie.

W Open brakuje mi pracy grupowej z czego korzystam cały czas. Edytor równań kompletnie mi nie leży, jakoś nigdy nie byłem w stanie się w nim połapać, w MS Office jest to natomiast banalnie proste.

Dokładnie tak jak pisze Lisek, o korespondencji seryjnej nie wspomnę, której obsługa u konkurencji również bardzo kuleje :frowning:

BTW spróbujcie odpalić OO na starszym sprzęcie, to jest dopiero katorga 8)

Powiedzmy że wasze argumenty mnie przekonały. Ale nie do końca. Nadal będę uważnie przypatrywał się temu jak oceniane są produkty alternatywne do tych z M$. Swoją drogą ciekawe jak użytkownicy mogą oceniać te programy??? Wysyłają maile z własnymi poglądami na ich temat, a te zamieniane są na gwiazdki??? hmm

Zapytaj sie … :roll:

Sory, :hahaha:

I co zrobisz z tą wiedzą ??

Widzę, że nie chcesz zrozumieć pewnych rzeczy… :roll:

Ale nie mogę pojąc tego, przecięz jasno zostało napisanę ze oceny dają użytkownicy , więc administracja vortalu nie ma na to wpływu. Więc jak moze to być kontrolowane i specialnie, wyżej ocenianie produkty MS. Jezeli większośc użytkowników posiada oprogramowanie MS, przeciez są to najpopularniejsze oprogramowanie… Więc o co się rozchodzi.

Dokłądnie zupełnie nie rozumiem o co ci chodzi, sądzisz ze vortal ma jakieś korzyści finansowe z tego powodu, i nawet jagby miał to ja bym się czieszył.

@Monczkin

Powróce tam z kąd przyszedłem. Czyli na FrazPC.pl. Tam nie ma żadnych wątpliwości co do niezależności względem jakiejkolwiek firmy itp. Chociaż przyznać trzeba że jeśli chodzi o szatę graficzną to dobreprogramy biją fraz’a na głowę. Ale niestety nie wygląd sie liczy a zawartość i treść.

Idz i więcej nie wracaj…

gruby_wieprzek nie wiem co chcesz osiągnąć, ale reprezentujesz typowe podejście do niektórych spraw - MAM RACJę, INNI SIę MYLą, NIE PRZYJMUJę żADNEJ ARGUMENTACJI, PONIEWAż MAM RACJę. Coś Ci się wydaje i za wszelką cenę chcesz, żeby przyznano Tobie rację. Tak się nie stanie, ponieważ nie masz racji.

Czego oczekujesz ?? Dostałeś odp., że Twoja teoria spiskowa nie ma miejsca, a Ty w dalszym ciągu swoje…

Pomyśl

Napiszę do MS pośbę, o oświadczenie, że nie jesteśmy ich mackami. Ale to i tak będzie podejrzane, wszak piszemy o MS… :x

@El Presidento

To nie było zbyt miłe.

Jasno stwierdziłeś ze chcesz wraca, skąd przyszedłeś. Pozatym nikt Cię tutaj siłą nie trzyma…

Hmm…

To prawda.

Ale nie zgodzę się,

że vortal nie ma odpowiedniej treści …

Przyuważ, że newsy są starannie opisywane,

programy tak samo,

no i jest wszystko co potrzeba internaucie i nie tylko.

Oczywiście zawsze może być lepiej, leczto już zależy od społeczności użytkowników,

którzy mają duży wgląd na postać serwisu.

Jeżeli nadal twierdzisz, że dp preferuje Microsoft to naprawdę jesteś w błędzie i chyba nikt Cię nie przekona …

Co do frazPC … serwis dobry,

ale DP ich przewyższa i to znacznie !

Pod każdym względem.

płakać nie będziemy 8) :papa: :twisted: Widzę, że masz bardzo ograniczony tok myślenia - wszystko co jest sprzeczne z Twoją opinią jest “be” i nie prawdziwe.

Oceny na vortalu wystawiają CZYTELNICY :!: nie administracja. Więc pooglądaj dane - 85% ciąglę korzysta z IE bo nie wie, że jest konkurencja :!:

A jak chcesz inne oceny dla programów to stwórz własny serwis i dyktuj innym co mają pisać … :roll:

Skoro moja teoria spiskowa nie ma racji bytu, to dlaczego dołączją do niej kolejne fakty. Na stronie głównej portalu jest 15 wiadomości, z których 9 dotyczy bezpośrednio lub pośrednio M$. Może to tylko zbieg okoliczności, a może nie… Chyba nie powieci mi że wszystko co dzieje się w świecie oprogramowania w dniu 30.06.06 dotyczy majkrosoftu?

Więc nie czyń tego innym. Zarzuciłeś DP stronniczość i brak obiektywizmu. Tym samym sprowadziłeś redaktorów wkładających trud i czas na fachowe przygotowanie materiału i staranne wybranie wartościowych programów, to “pisarzyn” otrzymujących polecenia z MS.

Nie uważasz, że gdyby tak było, ten temat dawno już by nie istniał na forum ??

:roll:

:hahaha: gruby_wieprzek ale ty jesteś odmienny - po co pisać o wydaniu 15000000 wersji winampa … :roll: Prawdą jest żę większość znaczących faktów w dziedzinie informatyki dotyczy MS, który jest potentatem czy tego chcesz czy nie :roll:

A pomyśl o forum - gdyby dp były macką MS to co by tu robił dział Linux :roll:

gruby_wieprzek rusz czasem głową - wbrew pozorom to nie boli :roll:

@Myszak

No i właśnie dlatego uważam że portal dobreprogramy nie ułatwia użytkownikom IE przejścia na inne, lepsze przeglądarki informując ich, że w zasadzie są one takie same lub nawet gorsze niż produkt M$ (patrz ocena IE, Firefoxa i Opery).