Czy potrzebna jest karta sieciowa do korzystania z WiFi?

Dziś w południe spotkała mnie dziwna sytuacja, skacowany poszedłem do kumpla ojca coś z odtwarzaczem muzycznym zrobić, tu mniejszy problem bo brakowało pliku .ini. Jednak Podjąłem się próby “zrobienia internetu”. Abonament był opłacony, sieć ADSL (na ruterek) diody się w hardware świeciły ,w trayu zaś nie ,brak również ikon połączenia sieciowego. Net z neostrady nazwy rutera nie pamiętam ale instaluje coś ala sterownik z płyty do wifi no bo wiadomo każdy komp ma inaczej, jednak mam komunikat przy instalacji ,że nie wykryło karty sieciowej, pytanie czy jest ona w takiej sytuacji potrzebna ? w menagerze urządzeń nie było wgl tej sekcji.

Karta sieciowa - sieciowa (Ethernet) lub bezprzewodowa (WiFi) - w komputerze zawsze musi być , jeśli chcesz mieć internet.

W stacjonarnym komputerze, karta WiFi/PCI lub zewnętrzna na USB dla internetu bezprzewodowego, bądź karta Ethernet na pokładzie płyty głównej (najczęściej) dla internetu “po kablu”. No i sterowniki, rzecz jasna.

No tak ale jedno albo drugie, zdaje się ,że karta sieciowa i bezprzewodowa nie są konieczne. W tamtym zdaje się widziałem bezprzewodowy net tyle że przy instalacji sterownika domagał się karty sieciowej. Gość powiedział że nic więcej się nie robiło.

Nie są konieczne, ale w przypadku, gdy jest to, np. modem podpinany przez USB.

Karta sieciowa musi być, jak inaczej wyobrażasz sobie podłączenie chociażby do sieci LAN? Jeśli nie masz na ten temat w ogóle pojęcia, proponuję zostawić to w spokoju, a jeśli chcesz się w to dalej bawić, to usiądź przy tym komputerze, uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

netsh interface ip show config

ping localhost

netsh wlan show drivers

wmic nic

wmic nicconfig

Podejrzewam ,że do tego momentu gość zadzwonił do dostawcy i mu powiedzieli co i jak. Ja tylko chciałem wiedzieć jak z tymi kartami bo niby po TI jestem ale nam o tym nie mówili, chyba że coś w książce będzie.

{ciach}

kurzel131 , nowy problem/pytanie = nowy wątek. Twoje pytanie nie jest w ogóle związane z tematem dyskusji, więc jeśli chcesz znaleźć na nie odpowiedź, załóż nowy wątek.

Post został podzielony na nowy temat: Czy potrzebna jest karta sieciowa do korzystania z WiFi?