Czy potrzebne są sterowniki od zintegrowanej karty graficznej? - Manjaro

Witam!

Chciałabym zagrać w Dotę 2 ze Steama, ale boję się, że nie pójdzie. Szukałam własnościowych sterowników, ale ich nie znalazłam. Grafika to Intel Graphcis 3000, chyba najsłabszy model, jednak mogłam na Windowsie normalnie grać w tę gierkę. Słyszałam, że sterowniki zwiększają wydajność. Na Ubuntu zainstalowałam TF 2, jednak pod Wine niezbyt dobrze szło. Na Linuksie pisze, że GPU to Intel Ironlake Mobile. Mój system to Manjaro. Czy rzeczywiście są jakieś sterowniki? Jeżeli tak - jak je zainstalować poprawnie?

Sterowniki w Manjaro instaluje się przez ichni graficzny Manjaro Settings Manager, ale… Intel udostępnia oficjalny otwartoźródłowy sterownik, więc nic lepszego tam nie znajdziesz.

https://01.org/linuxgraphics możesz spróbować tego - ogólnie w przypadku sterów intela warto mieć najnowszy kernel i podsystem graficzny. Różnice często jest duża. Ale czemu TF 2 pod wine? Kiedy jest natywna wersja.

Nie wiem, ale robiłam to w tamtym roku. Lagi okropne. Ogólnie wymagania są większe na Linuksie niżeli na Windowsie.

Nadal wydajność będzie na pewno wyższa niż przez wine.

Zgaduję, ze vega intel nie powinno się instalować. Albo z innego powodu laptop mi się zepsuł, więc gratuluję mojego klikania we wszystko. Mimo to dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam, Neukrate.