Czy potrzebny jest antywirus na telefonie z androidem?

Witam,

Od pewnego czasu używam SGS3 z androidem 4.1.2 i zastanawiam się, czy na takim urządzeniu potrzebny jest antywirus. W sumie wchodzę przecież na nim na te same strony internetowe, na które wchodzę przez komputer. Co o tym myślicie, jeśli jest potrzebny, to jaki możecie mi polecić?

W sumie nie potrzebny, ale jeśli chcesz mieć pewność że coś dodatkowo chroni telefon to warto się w taki antywirus zaopatrzyć :slight_smile:

Akurat jesteśmy w podobnej sytuacji, gdyż także używam Samsunga Galaxy S3. Przez długi czas korzystałem i polecam AVG antywirus a także Avast antywirus na Androida. Ostatnio przesiadłem się na BitDefender Security, a to dlatego że dostaliśmy kody na pełną wersję na HotZlocie. Poszukaj na forum, może ktoś Ci taką odda, bo programik naprawdę działa dobrze - nie zamula, ma częste aktualizacje itp :wink:

Jest potrzebne, do najlepszych należy np. Avast (jeden z najskuteczniejszych, według testów), do pobrania w GooglePlay, freeware

Również według mnie antywirus na telefonie z Androidem jest potrzebny. Z bezpłatnych polecam Avast mobile security a z płatnych Bitdefender mobile security (cena od 20 zł na rok).

AV w telefonie jest niepotrzebny, jeżeli ktoś pobiera aplikacje tylko ze sklepu. Ewentualnie zaopatrzyłbym się tylko w oprogramowanie typu Anti-Theft.

To zależy co chcesz robić na tym telefonie, jeśli pobierać aplikacje ze sklepu play to na pewno tak, ja używam Zonera (link: https://play.google.com/store/apps/deta … irus&hl=pl) i w tym tygodniu wykrył mi już 2 trojany i 4 adware :stuck_out_tongue:

A jeśli tylko do internetu to niezbyt, bo nie natrafisz na potencjalne zagrożenie przy przeglądaniu instagramu czy tam naszej-klasy :slight_smile: