Czy potrzebny program do działania internetu Aero2, windows XP

Witam

Mam taki nietypowe pytanie:

Poproszono mnie o zainstalowanie windowsa XP na starym komputerze.

obecny system jest zawalony i zaśmiecony totalnie (0,5 roku bez antywirusa). 

Ze świeżą instalacją XP sobie poradzę, ale jest tam też modem z kartą sim aero2 - I nie wiem czy to całe aero2 (nigdy nie miałem) jest to sprzęt plug’n’play, czy trzeba instalować jakieś oprogramowanie? jeśli tak to jakie?

Modem, o ile się nie mylę - to huawei.

Proszę o pomoc.

 

 

W WINDOWS XP tak (oprogramowanie i sterowniki w modemach HUAWEI są w modemie) . W W7/8/10 wystarczy instalacja samych sterowników , ponieważ mają one obsługę modemów NDIS (widziane są jako karty LAN)

Jeśli modem byłby w wersji HiLink to będzie działał bez sterów, ale najczęściej potrzebne są stery i program. Po podłączeniu modemu powinna wystartować instalka. Dane do połączenia są podane na stronie aero2.

Na stronie aero2 widnieje 5 modemów huawei

  • porobię screeny z konfiguracją połączenia, zapiszę w .jpg i zabiorę ze sobą na pendrivie.

Nie jestem pewien, ale chyba widziałem oprogramowanie z play, w oknie którym wpisuje się captcha, była ta blondynka i fioletowa reklama play.

Screen znaleziony na google:

jest tam takie coś na kompie, ale to nie wiele mi daje bo i tak nie znam nazwy modemu.

Dzięki.

Pozdrawiam

 

PS.Akurat na screenie widzimy blondyna a nie blondynkę, ale nie szkodzi :smiley: z pewnością jest to play.

 

PS2. Opis znalazłem też tu: http://piotrrakowski.pl/aero2-konfiguracja-polaczenia-internetowego/

W wersji H-LINK też jest instalowany sterownik z Windows Update . Jest to lepsze rozwiązanie , ponieważ połączenie internetowe nawiązywane jest dwa razy szybciej .