Czy powrócić do starych korzeni ( Windows xp )

Witam zainstalowałem sobie windowsa 7 i jest ok tylko że xp wydaje mi się ciut szybszy ale to też niezawsze. Może pcha mnie tak w strone z xp z przyzwyczajenia 7 lat na xp robi swoje. Co byście zrobili na moim miejscu nie warto się uwsteczniać ? czy może jednak wgrać tego wysłużonego i sprawdzonego windowsa. Sprzęt w podpisie

Według mnie nie ma sensu wracać do XP.

W czym dokładnie?

Dodane 07.04.2013 (N) 21:32

W twoim przypadku pomyślałbym o 64 bitowej wersji systemu.

zainstaluj wersje win 7 “Home Basic”. Sprawdź jak będzie śmigał. XP jest naprawdę już wysłużonym starym dziadem który powinien już przejść do historii, jednak ludzie się przyzwyczajają…

Żebyś miał więcej opinii, to również dodam. Przy Twoim sprzęcie powrót do XP-ka nie ma sensu. Aczkolwiek należało wcześniej zrobić testy sprawnościowe na XP-ku i porównać teraz z “siódemką”.

według mnie zainstaluj sb to co ci odpowiada a nie to co ci inni narzucają.

jedno co możesz rozważyć to 64 bity są nieco wydajniejsze i obsłużą ci te całe 4 GB:D

Ja zostałbym już przy systemie Windows 7, bo Microsoft i tak za rok zakończy definitywnie wsparcie techniczne dla systemu Windows XP.

A ja proponuje podzielić dysk i mieć xp i 7 gdyby nagle CI się zachciało cofnąć w czasie. Pozdro

Czy ma to sens ?.Na to sam musisz sobie odpowiedzieć.Został rok i 1 dzień do całkowitego porzucenia XP przez Microsoft,jeśli masz dość nowy PC,może nie być sterowników do twojej płyty głównej.Sprawdż najpierw to

jak narazie zostane na 7 zobaczymy jak będzie sie sprawowała dalej ponieważ najprawdopodobniej zaniedługo zmienie zasilacz to będzie większe oc to 7 bedzie chodziła jeszcze lepiej. To znaczy 7 mi nie muli tylko niekiedy mam opóźniony dzwięk i niekiedy mam wrażenie że jak rozwijam jakiś pasek to robi się to niepłynnie ale za drugim razem już wszystko gra.

polecam dokupić dysk SSD to przyspieszy takie zwolnienia,

a czy na xp przy tym sprzęcie nie będzie większej wydajności w grach ?

Cześć

Wiadomo że Windows XP ma mniejsze wymagania systemowe więc w teorii gry powinny działać trochę lepiej ale cudów się po nim nie spodziewaj.

Osobiście uważam że instalacja tak starego systemu na twoim komputerze mija się z celem.

ok dzięki za uświadomienie :slight_smile:

Możesz go zoptymalizować - zamiast pełnego Aero włączyć Aero Basic,powyłączać efekty - one spowalniają każdy komputer i system będzie chodził szybciej,druga ważna rzecz - zaktualizuj sterowniki do płyty głównej,Chipsetu,karty sieciowej/routera czy jak masz podłączony internet - czasami jeden sterownik może powodować problemy

Sam długi czas korzystałem z windowsa XP, po długich latach się przesiadłem na win 7, i nie żałuję. Różnicy w grach raczej nie ma, + windowsa 7 jest taki że obsługuje nowszego directx, a windows xp tylko 9.0c.

Ze względu na pobór energii(Windows 7 obsługuje funkcje Cool&Quiet czy też dynamiczną zmianę mnożnika procesora(jeżeli w biosie jest opcja włączona) która pozwala na obniżenie poboru energii w idle a co za tym idzie temperaturę pracy procesora która zwiększy żywotność procesora.Niestety Windows XP tych funkcji nie obsługuje.Także Win 7 lepiej zarządza procesorami wielo-rdzeniowymi a także pamięcią RAM.

No i trzeba dodać że przyszłym roku definitywnie kończy się wsparcie MS dla Xp

Cool&Quiet w XP działa.

Nie wspominając już o samym wyglądzie i areo w 7.

win 7 x64 obsłuży wiecej ramu niż XP