Czy powrócić do starych korzeni ( Windows xp )


(krejzol123) #1

Witam zainstalowałem sobie windowsa 7 i jest ok tylko że xp wydaje mi się ciut szybszy ale to też niezawsze. Może pcha mnie tak w strone z xp z przyzwyczajenia 7 lat na xp robi swoje. Co byście zrobili na moim miejscu nie warto się uwsteczniać ? czy może jednak wgrać tego wysłużonego i sprawdzonego windowsa. Sprzęt w podpisie


(falcon89) #2

Według mnie nie ma sensu wracać do XP.

W czym dokładnie?

Dodane 07.04.2013 (N) 21:32

W twoim przypadku pomyślałbym o 64 bitowej wersji systemu.


(Chojinka) #3

zainstaluj wersje win 7 “Home Basic”. Sprawdź jak będzie śmigał. XP jest naprawdę już wysłużonym starym dziadem który powinien już przejść do historii, jednak ludzie się przyzwyczajają…


(system) #4

Żebyś miał więcej opinii, to również dodam. Przy Twoim sprzęcie powrót do XP-ka nie ma sensu. Aczkolwiek należało wcześniej zrobić testy sprawnościowe na XP-ku i porównać teraz z “siódemką”.


(MrBeckham666) #5

według mnie zainstaluj sb to co ci odpowiada a nie to co ci inni narzucają.

jedno co możesz rozważyć to 64 bity są nieco wydajniejsze i obsłużą ci te całe 4 GB:D


(Pablo79) #6

Ja zostałbym już przy systemie Windows 7, bo Microsoft i tak za rok zakończy definitywnie wsparcie techniczne dla systemu Windows XP.


(Matej1985) #7

A ja proponuje podzielić dysk i mieć xp i 7 gdyby nagle CI się zachciało cofnąć w czasie. Pozdro


(Johny) #8

Czy ma to sens ?.Na to sam musisz sobie odpowiedzieć.Został rok i 1 dzień do całkowitego porzucenia XP przez Microsoft,jeśli masz dość nowy PC,może nie być sterowników do twojej płyty głównej.Sprawdż najpierw to


(krejzol123) #9

jak narazie zostane na 7 zobaczymy jak będzie sie sprawowała dalej ponieważ najprawdopodobniej zaniedługo zmienie zasilacz to będzie większe oc to 7 bedzie chodziła jeszcze lepiej. To znaczy 7 mi nie muli tylko niekiedy mam opóźniony dzwięk i niekiedy mam wrażenie że jak rozwijam jakiś pasek to robi się to niepłynnie ale za drugim razem już wszystko gra.


(Matej1985) #10

polecam dokupić dysk SSD to przyspieszy takie zwolnienia,


(krejzol123) #11

a czy na xp przy tym sprzęcie nie będzie większej wydajności w grach ?


(rgabrysiak) #12

Cześć

Wiadomo że Windows XP ma mniejsze wymagania systemowe więc w teorii gry powinny działać trochę lepiej ale cudów się po nim nie spodziewaj.

Osobiście uważam że instalacja tak starego systemu na twoim komputerze mija się z celem.


(krejzol123) #13

ok dzięki za uświadomienie :slight_smile:


(Johny) #14

Możesz go zoptymalizować - zamiast pełnego Aero włączyć Aero Basic,powyłączać efekty - one spowalniają każdy komputer i system będzie chodził szybciej,druga ważna rzecz - zaktualizuj sterowniki do płyty głównej,Chipsetu,karty sieciowej/routera czy jak masz podłączony internet - czasami jeden sterownik może powodować problemy


(igrek) #15

Sam długi czas korzystałem z windowsa XP, po długich latach się przesiadłem na win 7, i nie żałuję. Różnicy w grach raczej nie ma, + windowsa 7 jest taki że obsługuje nowszego directx, a windows xp tylko 9.0c.


(Gural7) #16

Ze względu na pobór energii(Windows 7 obsługuje funkcje Cool&Quiet czy też dynamiczną zmianę mnożnika procesora(jeżeli w biosie jest opcja włączona) która pozwala na obniżenie poboru energii w idle a co za tym idzie temperaturę pracy procesora która zwiększy żywotność procesora.Niestety Windows XP tych funkcji nie obsługuje.Także Win 7 lepiej zarządza procesorami wielo-rdzeniowymi a także pamięcią RAM.


(igrek) #17

No i trzeba dodać że przyszłym roku definitywnie kończy się wsparcie MS dla Xp


(Jaro070) #18

Cool&Quiet w XP działa.


(Boshi) #19

Nie wspominając już o samym wyglądzie i areo w 7.


(Matej1985) #20

win 7 x64 obsłuży wiecej ramu niż XP