Czy pracodawca może wypisać mi zaświaczenie o zatrudnieniu?

Cześć,

Pracuje na ‘kolorowo :D’. Czy mój pracodawca jest w stanie wypisać mi zaświadczenie o zatrudnieniu?

Chciałbym wziąć komputer na raty w małym sklepie koło mnie.

Już łamie prawo zatrudniając Cię na “czarno” a pisząc takie zaświadczenie łamie je po raz drugi bo poświadcza nieprawdę (która jest prawdą bo przecież Cię zatrudnia :wink: )

równie dobrze sam sobie możesz wypisać takie zaświadczenie, bo czy wypiszesz ty czy pracodawca i tak będzie sfałszowane

jeśli system ratalny jest obsługiwany przez firmę ratalną to oni przecież to sprawdzą i masz policję na karku za wyłudzenie kredytu i posługiwanie się podrobionymi dokumentami

za wyłudzenie do 8 lat, za podrobione dokumenty do 5 :slight_smile:

Albo praca na czarno, albo zaświadczenie o zatrudnieniu.

Nikt nie będzie nadstawiał głowy, dla Twoich zakupów na raty.

A ty wierzysz, że ci wystawi takie zaświadczenie???

Z takim papierkiem pracownik leci do sądu pracy, a ten nakazuje zatrudnienie i opłacenie zaległych składek na ZUS.

No jednym słowem nie po to firma łamie prawo, aby jeszcze na piśmie się do tego przyznawać :lol:

Troche głupio przyznawać sie publicznie że robisz na czarno … :wink: żebyś czasem przez to problemów nie miał …

Już zmieniłem 1szy post. Dzieki za odpowiedź :slight_smile:

Dodane 14.06.2011 (Wt) 9:25

W sumie mam jeszcze jedno pytanie. Czy dostane gdzieś komputer na raty bez tego zaświadczenia?

Wiem tylko że jeden bank (piszę jeden bo o nim słyszałem) udziela kredytu to dodajże 20 tyś. zł bez zaświadczenia o zarobkach, nie wiem tylko jakie warunki spłaty itd. Nie jest to jakiś “provident” itp, tylko jeden z większych banków komercyjnych. w Google powinno być więcej informacji na ten temat :wink: