Czy prędkość Internetu zależy od komputera?


(Ja27) #1

Mam Internet 1MB. Dzielę go routrem na 2 komputery. Na jeden - kablem, na drugi - WiFi. Jak to możliwe, że Internet na komputerze z WiFi działa szybciej mimo, że sygnał leci ok 10m i to przez strop i czasami gubi sygnał, a Internet na komputerze podłączonym kablem działa wolniej mimo, że kabel ma 0,5 m?

Czy to wina sprzętu? Komputer podłączony kablem to stary poczciwy Pentium 4, 256 MB RAM, połączony zwykłym kablem internetowym (Ethernet chyba... :wink: )


(Longhorn2009) #2

Zdecydowanie szybkość komputera ma znaczenie na szybkość internetu, ale lepiej mieć szybki internet i "niezbyt szybki" komputer niż na odwrót :wink:


(system) #3

janusz27 , Ma znaczenie, ale tak jak napisał GMajka12 ,

Warto też pamiętać, że czasem prędkość działania sieci zależy od kondycji systemu (stopień ewentualnych infekcji, ich rodzaj).

Pozdrawiam :wink:


(fiesta) #4

Nie, zależy od posiadanego łącza.

Ale co z tego że będziesz posiadał nawet 100 megowe łącze, jak Twój sprzęt nie będzie w stanie obsłużyć wszystkich elementów którymi są naszpikowane współczesne strony, co będzie powodować zamulanie przeglądarki i sprawianie wrażenia powolnego ładowania stron pomimo szybkiego łącza.


(Gryf00n) #5

w sieciach WiFi zależy jednak od możliwości karty sieciowej czy obsługuje standard N czy tylko G

także w zależności od posiadanego systemu istotnym problemem będzie ilość rezerwowanej pamięci roboczej RAM dla potrzeb samej przeglądarki,

przedstawione możliwości sprzętu kolegi w postaci 256 ram z pewnością nie oferują komfortowej pracy na jakiejkolwiek przeglądarce w systemach windows

jednakże jeśli kolega używa firefoxa to proponuję przetestować dodatek

http://www.datum-forensics.com/2012/05/firemin/

lub dopasować na sprzęt kolego odpowiednie dystro Linuksa