Czy prędkość pobierania średnio 60kb/s jest ok?

Mój komp z taką prędkością pobiera z pliki z necika - Dobra prędkość, średnia czy lipna ?

Lipna, to delikatne określenie.

a jaki masz internet ?

To zależy za ile płacisz. Jeżeli płacisz za 60kb/s, to jest dobra, jeżeli za trochę więcej, to normalna, jeżeli za dużo więcej - to lipna.

pobieranie 60kB/s ma net 512 kb/s a to najgorsza opcja w dzisiejszych czasach. Gorzej już być nie może. Średnia dla Polski to 3,6mB/s czyli większość ludzi ma internet 2,4 lub 6 mb. I wtedy strony internetowe ładują się natychmiastowo.

Wszystko zależy od ceny, do większości domowych zastosowań taki internet wystarczy.

60kb/s jest wystarczajace jak nie pobierasz duzo gier czy innych pirackich badziewi. Tak dla normalnego uzytku wystarcza.

60kb to 7.5kB :]

Domyślam się, że autorowi chodziło o 60kB/s.

Normalnego? spróbuj przy tak “ogromnej” szybkości obejrzeć jakikolwiek film, np. na YT. Przerwy będziesz miał co kilka sekund, albo po prostu odejdziesz od komputera na czas buforowania filmu.

Nie prawda… przy niższych rozdzielczościach spokojnie pooglądasz. Większość filmików w niższych rozdzielczościach to strumień nie więcej niż 75-100kB/s. Wystarczy odczekać moment, żeby zrobił się ‘zapas’ i spokojnie można oglądać bez przerw. Coś jak porządne hd na 4 megowym łączu. Jeżeli taki internet rzeczywiście chodzi stabilnie i tą prędkość ma się do dyspozycji to da się korzystać i nie jest to jakoś uciążliwe. Ale rzeczywiście szybkie nie jest.

panowie a dało by się jakimś programem ową prędkość podkręcić?

Nie.