Czy prędkość pobierania średnio 60kb/s jest ok?


(Sys Rq) #1

Mój komp z taką prędkością pobiera z pliki z necika - Dobra prędkość, średnia czy lipna ?


(Qba Lukaszczyk) #2

Lipna, to delikatne określenie.


(artide2) #3

a jaki masz internet ?


#4

To zależy za ile płacisz. Jeżeli płacisz za 60kb/s, to jest dobra, jeżeli za trochę więcej, to normalna, jeżeli za dużo więcej - to lipna.


(Qqqwww5) #5

pobieranie 60kB/s ma net 512 kb/s a to najgorsza opcja w dzisiejszych czasach. Gorzej już być nie może. Średnia dla Polski to 3,6mB/s czyli większość ludzi ma internet 2,4 lub 6 mb. I wtedy strony internetowe ładują się natychmiastowo.


(Lasarus) #6

Wszystko zależy od ceny, do większości domowych zastosowań taki internet wystarczy.


(adamok) #7

60kb/s jest wystarczajace jak nie pobierasz duzo gier czy innych pirackich badziewi. Tak dla normalnego uzytku wystarcza.


(Pm 10 000 Days) #8

60kb to 7.5kB :]

Domyślam się, że autorowi chodziło o 60kB/s.

Normalnego? spróbuj przy tak "ogromnej" szybkości obejrzeć jakikolwiek film, np. na YT. Przerwy będziesz miał co kilka sekund, albo po prostu odejdziesz od komputera na czas buforowania filmu.


(lith) #9

Nie prawda... przy niższych rozdzielczościach spokojnie pooglądasz. Większość filmików w niższych rozdzielczościach to strumień nie więcej niż 75-100kB/s. Wystarczy odczekać moment, żeby zrobił się 'zapas' i spokojnie można oglądać bez przerw. Coś jak porządne hd na 4 megowym łączu. Jeżeli taki internet rzeczywiście chodzi stabilnie i tą prędkość ma się do dyspozycji to da się korzystać i nie jest to jakoś uciążliwe. Ale rzeczywiście szybkie nie jest.


(Sys Rq) #10

panowie a dało by się jakimś programem ową prędkość podkręcić?


(Lasarus) #11

Nie.