Czy procek ogranicza kartę?

Witam!

Mam pytanie, czy w sprzęcie z podpisu procek ogranicza kartę?

:arrow:Jeśli tak to w jakim stopniu?

:arrow:Opłacało by się kupować nowy procek?

:arrow:Jaki byłby dobry, pasujący do tej płyty głównej?

Pozdrawiam.

“Ogranicza” w zależności od gry. Możesz kupić właściwie dowolny nowy procesor AMD na AM2+ i AM3. Z doświadczenia wiem że ten procesor marnie wypada w GTA4, więc jeśli chcesz pograć w tą grę to musisz kupić procesor 4 rdzeniowy. Może być ten http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/534385 . Niestety na większości gier (głównie starszych) nie poczujesz podobnej różnicy jak w GTA4 (ale będzie odczuwalna).

Witam,

też mam take pytanie, mianowicie mam HP DC7100 z takim czymś:

Pentium 4 540 3200 mhz Prescott

Ram: 4x256 MB DDR

Karta: MSI geforce 8600GT 256 mb

Dysk: 80 GB Maxtor SATA

Co tu najbardziej zamula w grze CMR: Dirt? Chciałbym grać z większą ilością fps na lepszych detalach. Obecna rozdzielczość to 1360x768. Czy wymiana dysku pomogłaby? Komputer jest zoptymalizowany, a w tle nic niepotrzebnego.

Próbowałem podkręcać kartę graficzną, ale jest niestabilnie.

Procesor słaby, i pamięci mało.

W stare gry raczej nie gram, chciałbym grać w nowości typu Battlefield Bad Company 2 (teraz gram i całkiem przyjemnie), Call Of Duty MW, MW2, troszkę starszych typu GRID. W gta 4 też mógłbym zagrać, ale za słaby procek.

Co do ograniczania to chodzi mi o to czy karta może więcej z lepszym prockiem, i ile więcej?

Karta jest bardzo dobra,ale z tym procesorem w grze jak GTA 4 karta śpi,czyli jest niewykożystywana ,ograniczana(wiele ośób tego nie rozumie,chodzi o to że HD 4850 jest kartą dobrą,ale przy dobrym procku,a jak wsadzi się w słaby jest ograniczana czyli nie jest w stanie pokazać co potrafi) ,kupienie dobrej płyty pod AM2+ koszt 220 zł,do tego procek Athlon x4 630 2.8 Ghz 350 zł i wtedy każda gra na max i ujżysz co na tą karte stać za małe tak naprawde pieniądze.