Czy procek pentium D będzie pasował do hp dc7600?

Mam ‘‘nowego’’ kompa marki HP. Jest w nim Procek Pentium 4 3.0GHz, 2,5gb ramu DDR2, chciałem dokupić mu jeszcze jedną kość ramu i kartę grafiki (złącze PCI-E). Czy możecie zaproponować jakąś solidną kartę grafiki tak min. 512Mb za max. 300zł, i czy da się włożyć tam procek np. Core 2 Duo? Z góry dziękuję :slight_smile:

Moja płyta główna:

cpu-z.png

Dodane 20.07.2011 (Śr) 20:58

Zapomniał bym zasilacz oryginalny HP, 365 wat-ów :wink:

Witam

Nie wiem, tak naprawdę, jaką masz płytę główną. Wiem natomiast, że Pentium 4 używają podstawki Socket 478 i LGA 775 (w zależności od modelu).

Core 2 Duo używa Socket 478, bardzo rzadko LGA775 (zależy od modelu). Musisz się dowiedzieć, jaką masz podstawkę i wtedy decydować o zamianie.

Kartę graficzną w tych cenach to, np. GTS450, HD5750, HD5770 :slight_smile:

A skąd mam się tego dowiedzieć? :slight_smile:

Instrukcje sprzętu itp. Chyba, że zajrzysz do środka. Być może jest zapisane na płycie głównej, jaki to socket. Porównaj wizualnie podstawki ze zdjęciami z wikipedii, jeżeli nie znajdziesz na płycie nadruku. Link do wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_gniazd_procesorowych, może zdjęcia Ci coś powiedzą. :slight_smile: Pozdro

Jeszcze był S423 :wink:

Czy to jest Twój komputer? http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/Document.jsp?objectID=c00372671〈=en&cc=us&taskId=101&prodSeriesId=472275&prodTypeId=12454? Jeżeli masz inną obudowę to poszukaj na tej stronie innych dc7600, tak myślę, że to Twoja specyfikacja w tym linku.

Dodane 21.07.2011 (Cz) 0:04

Mój błąd, piszesz, że płyta ma pci-e, więc to pewnie taki będzie.

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/ca/en/sm/WF06b/12132708-12132884-12132884-12132884-12221730-12221990-50435301.html

Szymek tak to ten drugi :wink: I jak wejdzie tam coś dwurdzeniowego :?:

Haha. Intel Core 2 Duo i Socket 478… Zabawne. Masz na pewno podstawkę 775.

Dodane 21.07.2011 (Cz) 11:22

Platforms based on the Intel® 945G Express Chipset, combined with the Intel® Core™2 Duo processor, deliver innovative features and new benefits for both home and business.

The Intel® 945G Express Chipset delivers outstanding system performance through high-bandwidth interfaces such as dual-channel DDR2 memory, 1066/800 MHz system bus, PCI Express* x16 graphics port and PCI Express* x1 I/O ports, Serial ATA 3.0 Gbps and Hi-Speed USB 2.0 connectivity. This chipset includes the Intel® GMA 950 graphics core which provides responsive graphics performance and stunning video playback. In addition, the Intel® 945G Express Chipset includes support for Intel® Active Management Technology◊1, the next generation of remote client network management.

Updated Intel® Graphics WDDM drivers supporting the Intel® 945G Express Chipset are included in the Windows Vista* February CTP build (build 5308). These drivers are only compatible with this build and should not be used with other versions of Windows Vista*.

Tak! Twoja płyta obsługuje Intel Core 2 Duo. Lub nawet Quada.

Oooo to świetnie dzięki wielkie. Słuchajcie mam jeszcze jedno pytanie, w specyfikacji kompa którą podał kolega szymek1987 jest napisane że mam gniazdo PCI Expres x16, a karty graficzne przeważnie są na PCI 2.0 Express x16. Czy podłącze kartę na pci 2.0 do gniazda pci?

Ale jest mały problem, niech się ktoś inny wypowie.

Bios może nie wykryć procesora.

Czeka Cię aktualizacja biosa.

A co do pytania.

Karta graficzna może być pod PCI-E 2.0 to nie robi różnicy.

Kurde to słabo, czytałem trochę o aktualizacjach BIOS-u i jest ona dosyć ryzykowna :?

Tak coś o tym wiem. Mój 8 letni komputer wylądował w serwisie, ponieważ zabrakło prądu w trakcie aktualizacji. Lepiej dać te 20 zł specjaliście i on to zrobi na własne ryzyko.:slight_smile:

Znaczy idę do serwisu z kompem i mówię że chcę zainstalować procek i przy okazji BIOS uaktualnić. Ołrajt, dzięki jeszcze raz. Teraz dymam do sklepu po nową kartę :wink:

Ok. Mam nadzieje, że pomogłem. Według mnie jest tak drożej, ale bezpieczniej a raczej bezpiecznie w 100%.

Pozdrawiam

iaZ

Kupiłem jakąś dziwną kartę nVidia GeForce 8400GS, niby 512Mb a pokazuje że mam 1024Mb. Czy to jakaś znośna karta czy trzeba ją będzie wymienić w niedługim czasie, bo Euro Truck Simulator w 1024x768 na średnich potrafi ściąć?

Co do procesora, tego modelu nigdy z C2D nie sprzedawali, najwyżej dawali Intel PD 840, ja bym się jeszcze dowiadywał przed kupnem C2D.

Dodane 21.07.2011 (Cz) 16:01

Ta karta jest strasznie słabiutka, coś jak Radeon HD3450. W 3DMarku 2006 lepiej wypada zintegrowany HD4290…

Wymień zasilacz to możesz myśleć o lepszej grafice i procesorze.

@Jedras2009 miałem ją do sprzedania za 30zł pare dni temu. Straszny syf… A to, że masz więcej pamięci na tej karcie, to sprawka bajeru zwanego Turbo Cache - poczytaj na wiki

Słuchajcie myślę o wymianie procesora, ale nie jestem pewien czy mój zasilacz to uciągnie. Jest to zasilacz marki hp- 365watowy. Chciałbym włożyć tutaj procek, hmmm może ten, i ew. jakąś lepszą grafikę 1GB. Możecie mi coś poradzić. Tzn. może jest podobny procesor, ale tańszy no i jeżeli to koniecznie to jakiś zasilacz :slight_smile:

PS -w danych technicznych napisano że komputer obsługuje 4GB RAM, co na dzisiejsze standardy wystarcza, ale za rok może być już przymało. Nie da rady wsadzić tam dwóch kości po 2 i dwóch po 1GB :?:

Procesor brałbym używany, lub OEM, dużo taniej. Jeżeli C2D w ogóle tam pasują.

Do grafiki już zdecydowanie lepszy zasilacz(na moje oko).

Ile ramu obsługuje maksymalnie w jednym slocie, nie 1gb przypadkiem?

Dodane 29.07.2011 (Pt) 16:16

Więcej niż 4GB bym nie wsadzał, raczej nie wykryje.

Myślę nad zakupem, procka core 2 quad. Jak myślicie zmiana BIOS-u konieczna? http://allegro.pl/nowy-intel-core-2-quad-q8300-oem-gw-f-vat-i1808674839.html