Czy procesor 4 rdzeniowy w 2019 ma sens?

tak jak w tytule, czy kupowanie używanego procesora i5-2400 lub 3340 ma sens a jak tak to czy będą na nim działać nowe gry typu forza horizon 4 lub need for speed payback

Bez sensu dodaj parę złoty i kup i5 8400 Używany może być do d…y

Dziwne pytanie. Jeśli nie stać Cię na lepszy to procesor 4 rdzeniowy ma sens.

1 polubienie

procesor ten jest 500 złoty droższy ale trzeba tez wspomnieć o droższych płytach głównych i pamięci ram i myśle że razem za to wyjdzie ok 800 złoty drożej

Zależy przede wszystkim do czego ma mieć sens. Ogólnie 4 rdzeniowe nadal mają sens, pozwalają na płynną pracę w systemie i uruchamianie wszystkich tytułów gier.

1 polubienie

Nie, nie ma sensu, bo przesiadka na cokolwiek lepszego tzn 4 rdzenie / 8 wątków jest stosunkowo kosztowna, muzealne i7 sa naprawdę drogie. Ponadto całe MOBO masz sprzed 7 lat, więc awaryjność i problemy z częściami zamiennymi. Jak chcesz 4 tanie rdzenie, to masz “Wydajny procesor 4x 3.00 GHZ!! Core 2 DUO z 8GB szybkiej pamięci RAM!!”

Ma sens natomiast jeżeli mówimy np. o 1200 lub 2200G jako budżetowym komputerze- podstawce, ale i3-8100 ma mniejszy sens, bo za taką cenę mam ciekawsze AMD, lepiej pomyśleć o i5. Ma sens też zakup 2400G, który jest porównywalny do i7 2/3 generacji i ma fajna grafikę. Jest on opłacalny dlatego, że grafikę dokupisz kiedyś i z 8wątkami nie bęzie tragicznie ograniczał :wink:

Twoje gry będą chodziły, ale to w sumie to zestaw biurowy powoli się robi, a nie gamingowy. Trzeba w pewnym momencie powiedzieć sobie STOP z opieraniem się w budowie na i5-2400, sądzę, że 2019 to dobry moment na to;-)

widze że jesteś znawcą w tym temacie więc mam jeszcze jedno pytanko, czy powinienem się bać kupywać używanego rx 470 4gb, ponieważ słyszałem że te karty były częstymi wyborami do koparek

a jak tak to czy fx 6100 jest sensownym cpu? cały komputer za być z części używanych a na portalach aukcyjnych jest on dosyć tani a 6 rdzeni i taktowanie 3.3 GHZ jest na poziomie nowych słabszych ryzenów

Nie jest. Jest kiepski w porównaniu do Intela z rodziny i5tek.

Dokładnie fx 6100 jest zwyczajnie słaby obecnie. z fx jakkolwiek się tylko od 8300 w górę opłacają, jeśli można to tak nazwać.

1 polubienie

Wcale się nie znam specjalnie, zwróciłem tylko uwagę na to , że zależy :wink:
Co do fx - nie opłaci się, topowe procki starych serii - jako jedyny upgrade - są bezsensownie drogie.
Taniej może wyjść low endowy nowy.
Powiedz lepiej ile chcesz wydać i co złożyć.

Posiadam i5 2400 i jestem zadowolony. Ja ją mam od 4 lat i daje radę. Forz i payback bez problemu :). Tak właściwie to zależy od grafy. Jeśli rx 470 4gb często były używane do koparek to odradzam. Nigdy nie kupuj grafiki z koparki. Pochodzi 2-3 miesiące i ci padnie. Jeśli chcesz tanio to możesz kupić GT 1030. 350zł i grasz w nowe tytuły. Na nisko/średnich pograsz :). Generalnie 100zł za i5 2400 to dużo nie jest :). Do tego jakąś najtańszą płytę koło 100zł i ram. Dużo nie zapłacisz, a pograsz.