Czy procesor AMD A8-4500M uciągnie linuxa?

Od dawna to jest nieaktualne.

 

Mimo wszystko Intele są obecnie wystarczające, więc co by nie wybrał, problemu nie będzie.

Znaczy od kiedy, albo lepiej od której wersji? Jeszcze jakieś dwa tygodnie temu na Archu (z najnowszym stosem graficznym i jądrem) miałem istną farelkę. Zamknięte sterowniki sporo pomogły, chociaż nadal nie jest tak fajnie jak na Windowsie. Nie to, żeby sprzętu nie dało się używać, zwłaszcza że moja karta do nowych nie należy (chociaż łapie się na “zwykły”, nie legacy sterownik). Ale jak ktoś wypisuje, że od dawna wszystko chodzi idealnie… Nie… Przynajmniej nie u mnie.

AMD się nie opłaca w stosunku wydajność/cena osobiście bym wolał taniego i3 ze zintegrowaną grafiką który do codziennego użytku internet, filmy wystarczy niż ten szajs czerwonych

Idealne nadal nie są, na dany moment mają tylko OpenGL 3.3, gdzie zamknięte AMD mają 4.2, a Nvidii 4.4, wydajność również zazwyczaj odbiega od zamkniętych. Do tego dochodzi konieczność korzystania z najnowszego jądra oraz podsystem graficznego które aktualne wersje serwują prawie tylko dystrybucje typu rolling-release, w Ubuntu i podobnych trzeba kombinować z wgrywanie nowszych wersji ręczenie albo czekać na następne wydanie dystrybucji.

@Frankfurterium:

zarządzanie energią w sterownikach radeon pojawiło się w okolicach kernela 3.13, potem nastąpiły jeszcze jakieś zmiany w 3.15 i 3.16

Nie używam Archa to nie wiem. Jeśli to nie wina Twoich specyficznych ustawień (które przestały być aktualne) to zgłoś błąd bo zarządzanie energia jest już w prowadzone i teraz raczej są poprawiane błędy.

 

@dragonn:

Oczywiście niezbędny jest OpenGL 4.2/4 do:

Kogo obchodzi Ubuntu?