Czy procesor będzie kompatybilny z płytą główną?

(Kliczekartur) #1

Witam,

Mam komputer IBM-a z procesorem Intel celeron 2,66 Ghz. Planuję zmienić procesor na intel pentium g2130. Problem mój polega na tym czy ten procesor nie będzię się kłócił z moją płytą główną. Poniżej wstawię całą specyfikację dotyczącą mojej płyty głównej odczytanej za pomocą programu everest2.bmp. Fajnie by było gdybym nie musiał kupować nowej płyty głównej bo wiadomo i ram również się zmieni i kolejny wydatek... i jestem trochę ograniczony finansowo, chciałbym zmieścić się w granicach 500 - 550 zł. O ile byłoby to możliwe.

Tu daję link procesora, który zamierzam kupić: http://www.komputronik.pl/product/209681/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Intel_Pentium_G2130_3_20_GHz_BOX_trzeciej_generacji.html

Prosiłbym o szybką odpowiedź :slight_smile:

(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: "problem", "help", "pomocy" i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

(Lewanxd) #3

Bez wymiany płyty się nie, ba, wątpię że się uda coś mocniejszego tu zamontować niż ten co masz

(Veers) #4

... chyba że poszukasz jakiegoś używanego Pentium 4 650 lub Pentium D820. To max. co może obsłużyć twoja płyta główna.