Czy procesor i wydajność źle ustawiona!?

Mam pytanie czy to normalne że mój procesor pokazuje że raz używany jest 10% a zaraz w 100% i tak w kółko,ciągle na zmiane!! Może trzeba coś ustawić!? I jeszcze jak poustawiac wydajność itp. żeby system się nie wieszał jak to często się u mnie dzieje? Mam Xp AMD Duron 750MHz,128 Mb Ram

Przy XP takim procku i taką pamięcią RAM to wcale sie nie dziwię że masz takie użycie procesora.

Bardzo normalne.

Minimum pamięci dla względnej pracy to 256 RAM’u

Zdecydowna poprawa będzie przy 512 MB RAM.

:okulary:

Witam…

Z tymi wymaganiami co do XP to nieco przesadziles…

Mozna nieco “udoskonalic” ten system poprzez wylaczenie calej dyskoteki defaultowo wlaczonej podczas instalacji XP, ktora z grubsza rzecz biorac jest cholernia pamieciozerna… Poza tym jest mozliwosc zrezygnowania z sp1 i tym bardziej sp2, co podwyzsza checi naszego XP na pochlanianie naszych zasobow, na rzecz jakiegos dobrego antywira i firewalla…

Teraz was zaskocze na jakim sprzecie ja pracuje… zaznaczam ze nie mam najmniejszych problemow z tym systemem… ani z atakami z netu…

p400 160 mega ramu :wink:

p.s. cala magia polega na odpwiedniej konfiguracji dostosowanej do naszego PieCa…

Pozdrawiam

Nie mówimy tu o udoskonaleniach, zubażaniu programu

i tym podobnych udziwnieniach ( brak SP XX), ale

o normalnej pracy z XP.

Tyle że aż takie odchudzenie XP do takiego sprzętu sprwia że nie mamy juz win XP tylko praktycznie win 98 (z nieco innym jądrem opartym na technologii NT)

unas w lanie jest komp Celek 400mhz i 64ramu, grafa to jakis Trident, i zainstalowany i plynnie chodzacy Windows XP, zainstalowane sa najpotrzebneijsze programy to muzyki, zaden antywir :slight_smile:

co do wypowiedzi asteriksa…

wedlug ciebie wylaczanie zbednie ociazajacych system graficznych “wynalazkow” naszego kochanego billa jest zubozaniem systemu ??? chcesz miec grzechotke dla dzieci w rozowe koleczka czy stabilnie i szybko pracujacy system ???

jesli chodzi o wypowiedz fiety…

porownujesz 98 do xp… moge to okreslic tylko jednym slowem… nieporozumienie…

jedynie nazwa przed symbolem dystrybucji jest taka sama…

ludzie… czy wy w XP widzicie jedynie wszedobylskie, roznokolorowe tam i owdzie otwierajace sie okienka… mimo tych wszystkich nagonek na ten system, jest to jeden z lepiej napisanych systemow i majac nieco oleju w glowie mozna go sobie calkiem przyzwicie przygotowac pod swoj “wehikol” :stuck_out_tongue_winking_eye:

psss. co masz na mysli piszac o

…przeciesz frytek na nim nie smaze i ty chyba tesz nie :stuck_out_tongue:

Sorry za literowke ASTERISK…

Pozdrawiam

Myśląc o tym porównaniu miałem na myśli oferowane przez system usługi.

Przecież wyraźnie napisałem oparty na jądrze NT.

Chyba że nie wiesz co to jest jądro systemu :wink: :wink: :wink: