Czy procesor i7-3770 daje jeszcze radę?

Chodzi mi tylko i wyłącznie o gry… procek ma 3.7 GHz na każdym rdzeniu jednocześnie w Boost +HT i 8 MB Cache L3 i wyciąga mi 9500 pkt w passmarku a nawet z wyłączonym HT jest wydajniejszy o prawie 1000 pkt od i5-3570. Najnowsze gry w jakie gram teraz to 2016 rok (nadrabiam powoli duże zaległości) ale co z najnowszymi tytułami AAA z przełomu 2018/19 - czy procek da radę czy czas zbierać kasę na nową platformę ?

2-3 lata masz na zbieranie i możesz wymienić, może nie ultra + 100 FPS, ale mid-low 40+ ze znośna grafika będzie :wink: Procesor nie jest aż tak istotny (chyba, ze wybitne prockowa gra), a Twój to kopia Ryzena 2400G, nim 4 rdzenie i 8 wątków będzie “za stare” minie jeszcze długa chwila. Weź pod uwagę, że dopiero w tej serii Intel w i3 dał gołe 4 rdzenie, które są słabsze od Twoich :wink:

No właśnie rypię teraz w Skyrim SE, Fallout 4 i Witchera 3 i jak miałem i3-3250 to była masakra a teraz jest kosmos, ale to są gry ponad 3 letnie a teraz średnia półka CPU to 6 rdzeni a średnio-wysoka to dodatkowo HT/SMT i extra więcej Cache L3 i nie wiem czy tak stary procek (w sumie “nowy” bo nie używany z zapasów do reklamacji i z roczną gwarancją) da radę. a niestety jakakolwiek wymiana procka równa się wymianie min. połowy kompa tj za wyjątkiem zasilacza, dysków i karty graficznej czyli do wymiany płyta, procek i pamięci RAM.

Bez paniki, 4/8 wychodzi podobnie wydajnoscowo co goła 6. Oczywiście przy analogicznej sile rdzeniów :wink:
Cały test na 1 procku masz dalej pod linkiem, ale masz spokój. Zobacz, że z pół roku temu może nieco więcej, ludzie składali komputery do gier na G4560) lub G 5400 (czy jak mu tam było) i grali w Wiedźmina etc, na low, ale jednak :wink: Spokojnie poczekasz na następcę podstawki AM4 i wejdziesz na Ryzeny 2.

1 polubienie

Czy procek i7-3770 który wyciąga mi 9600 pkt (passmark) czyli więcej o 100 pkt niż średnia dla wersji OC tj stock z dopiskiem k (wyłączyłem poprawki Meltdown i Spectre) da radę RTX 2060 ? Pytam bo zapewne w 2 może 3 kwartale sobie taką sprezentuje. :slight_smile:

PS. Dłuższa niż 23 cm mi nie wejdzie… są takie co by weszły ?

Są.

około 22,5 cm.

19cm.

https://www.scan.co.uk/products/gigabyte-geforce-rtx-2060-mini-itx-oc-6gb-gddr6-vr-ready-graphics-card-1920-core

17 cm.

Dzięki teraz też mam kartę nVidii od Gigabyte i nie żałuje a szczególnie super wydajnego chłodzenia, ciszy i 3 letniej gwarancji :smiley:

PS. Jednowentylatorowej nie kupie bo czym mniej fanów tym bardziej wściekle pracują, karty z jednym fanem potrafią przebić w stresie 50 db

patrz od 9:50

I jak działa:)?
Przypuszczam, ze jedno drugiego nie blokuje w niczym :wink:

Procek trochę jest bardziej procentowo używany niż karta… np Witcher 3 wszystko na maksa plus paczka tekstur (v 5.1) z nexus i na monitorze 900p jest używana max w połowie a procek w 2/3. Doom 2016 6.66 też wszystko na maksa i karta w 1/3 a procek w połowie.