Czy procesor jeszcze działa?

Witam. Kupiłem płytę główną- i na stronie producenta było- że obsługuje pentium 4 2800+ - więc taki kupiłem…

jednak gdy podłączyłem procesor- to płyta się wyłączyła… teraz przeczytałem- że bios obsługuje mój procesor dopiero po aktualizacji biosu-- więc pytania-- czy jest możliwe, że procesor jeszcze działa?

płyta to na bank spalona-- a co z procesorem?

od kiedy jest tak że jeżeli sie włoży procesor do płyty w której jest stary bios który nie obsługuje danego procesora i płyta się “pali”?? pierwsze słysze?? Po czym wnioskujesz że płyta jest spalona??

wnioskuje po tym- iż płyta po włączeniu władza się na sekundę po czym nic się nie dzieje- i świeci się dioda.

na starym procesorze już nie działa-- bo był tam starszy procesor i działało- kupiłem “za dobry” i nie działa.

Spróbuj podłączyć stary proc i zrób reset biosu zworką, albo baterie wyjmij na chwile.

Stary też nie działa… - resetowanie bios nic nie daje- resetuje zwrotką/ przyciskiem cmos i bateryjką na 2 godziny- nic. świeci się dioda na płycie- procesor się nie grzeje- miga dioda od ethernet.

Chce tylko wiedzieć- jakie są szanse, że procesor działa…