Czy procesor mi się za bardzo grzeje?


(Homi) #1

Mój porcesor to AMD Seprone 2500+ (Socket A), w Everście piszę mi, że jego temp. teraz wynosi 45, ale ostatnio podrzgrzała się nawet do53... Tak sobie... Moje pytanie jest takie czy wymienić już radiatory i wentylator na niej i paste ?? Co byście polecili do 30 - 40 zł... A drugie pytanie ma może jakiś film czy co jak nakłada się taką pastę?? Nigdy tego nie robiłem :confused: i nie chciałbym czegoś popsuć !!


(Lukojek) #2

To

http://allegro.pl/item243356725_arctic_cooling_copper_silent_3_socket_a_mx1_gw_fv.html

  • To

http://allegro.pl/item243221390_pasta_termoprzewodzaca_arctic_silver_5_3_5g.html

Powinno starczyc :slight_smile:


(Homi) #3

helbound ale przy tym zestawie jest juz pasta..


(Lukojek) #4

wiem że jest sam ja ją nakładałem i powiem ci że ciężko się nakłada jeśli nie masz dobrych zdolności manualnych 8) Arctic Silver dość rzadka smarujesz lekko po rdzeniu i już, a MX-1 - musisz bardzo uważnie ja nałożyć ;/ choć tez jest bardzo dobra :slight_smile:


(Lukasz Graffix) #5

Ale ta pasta, która jest w zestawie razem z chłodzeniem jest gorsza.. Lepiej jest kupić osobno AS5.


(JNJN) #6

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 5&start=15

Czym niżej tym lepiej, dobra pasta,wydajny cooler, przewietrzanie budy, ustawienie budy.


(Feelek3) #7

Raczej 75*C, chodź mój stary P4 wytrzymał 120*C i do dziś jeszcze działa.


(system) #8

Pic na wodę. Nie mogło tak być. Stopiło by sie coś :?

Czy mierzyłeś? :slight_smile:


(Homi) #9

A czy to coś chlodzi pamięć karty graficznej ?? do Ati Radeona 9600PRO

http://www.aac.com.pl/arctic-cooling-vg ... -p-63.html


(Mariosti*) #10

Potrzebne dodatkowe radiatory na pamieci do tego są.


(Homi) #11

ale to bedzie koniecznie potrzebne?? ja wogole nic nie podkrecam na karcie graf. w dodatku na tej karcie jak patrzalem jest tylko wentylatorek nalozony w jeno miejsce... i chyba nie ma radiatorka wogole na tej karcie... wiec jak to w koncu jest... jest to bardzo potrzebne?? tylko do ogolnego uzywania i oczywiscie jesli sie da na UBUNTU zrobic Beryl...


(Mariosti*) #12

Jeśli nie przetaktowujesz to zupełnie niepotrzebne.


(Homi) #13

Mariosti* ale np. Beryla będę mógł wł. w Linuksie ?? I do tego nie ebdziemy mi potrzebany ten radiator??


(Mariosti*) #14

Jeśli sterowniki obsłużą beryla to nie ma problemu, z reguły fabryczne chłodzenie jest wystarczające, ale co najwyżej głośne dlatego ten AC na rdzeń będzie dobry dla wyciszenia kompa, pamięci grzeją się dopiero po konkretnym przetaktowaniu.


(Feelek3) #15

haha a właśnie że nie! jakieś 2 lata temu przypadkowo nie podłączyłem kabelków zasilania wentylatora do mojego P4 1.6Ghz, grałem w gry przez jakieś 2h, Pc się zawiesił więc RESET i przy logowaniu znów się zawiesił, no to pomyślałem że trzeba zresetować Bios wiec wchodzę do bios i weszłam przypadkowo na pomiary temperatur, i moim oczom ukazało się 120*C sam nie mogłem w to uwierzyć więc otworzyłem obudowę Pc i dotknąłem radiatora i się niestety poparzyłem :frowning: musiałem wiec wyłączonego kompa przez prawie 1h żeby radiator się schłodził, kompa używałem do prawie początku tych wakacji, teraz stoi i nie jest za często uruchamiany.


(Emilmlo) #16

felekdf14 czujnik temperatury ciebie w konia zrobił, przy 75 stopniach też byś się poparzył, u mnie w starym kompie pokazywało 122 stopnie to był Athlon XP 2000+ Palmino zmierzyłem miernikiem od temperatury i pokazało mi 75 stopni i też mi się wtedy komp zawiesił i też mnie parzyło.


(Mariosti*) #17

I tu scorpio ma racje, tymbardziej że te procki fizycznie nie były w stanie wytrzymać więcej niż 85 stopni (poza mobile'ami które to w przypadku amd na 100 stopni były odporne). Tak wysokie temp. osiągają tylko karty graficzne czego i tak nie można uznać za sukces bo oznacza to tylko tyle że te układy są bardzo niesprawne względem pobieranego prądu, ciepło wydzielone to prąd stracony.


(Feelek3) #18

To dlaczego wydajność spadła do 200Mhz gry się przycinały i do tego płyta główna po restarcie nie chciała woqule wykryć procesora ? po następnym resecie wykryła. No nie wiem może i to prawda, ale ja i tak widziałem 120*C a wczoraj wieczorem mojemu kumplowi udało się przypadkowo dojść do 105*C (też nie podłączył wentylatora). No ale spróbuje jutro albo jeszcze dziś zrobić to samo i przetrzymać go do takiej temperatury jaką wytrzyma.