Czy procesor mi się za bardzo grzeje?

Mój porcesor to AMD Seprone 2500+ (Socket A), w Everście piszę mi, że jego temp. teraz wynosi 45, ale ostatnio podrzgrzała się nawet do53… Tak sobie… Moje pytanie jest takie czy wymienić już radiatory i wentylator na niej i paste ?? Co byście polecili do 30 - 40 zł… A drugie pytanie ma może jakiś film czy co jak nakłada się taką pastę?? Nigdy tego nie robiłem :confused: i nie chciałbym czegoś popsuć !!

To

http://allegro.pl/item243356725_arctic_cooling_copper_silent_3_socket_a_mx1_gw_fv.html

  • To

http://allegro.pl/item243221390_pasta_termoprzewodzaca_arctic_silver_5_3_5g.html

Powinno starczyc :slight_smile:

helbound ale przy tym zestawie jest juz pasta…

wiem że jest sam ja ją nakładałem i powiem ci że ciężko się nakłada jeśli nie masz dobrych zdolności manualnych 8) Arctic Silver dość rzadka smarujesz lekko po rdzeniu i już, a MX-1 - musisz bardzo uważnie ja nałożyć ;/ choć tez jest bardzo dobra :slight_smile:

Ale ta pasta, która jest w zestawie razem z chłodzeniem jest gorsza… Lepiej jest kupić osobno AS5.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 5&start=15

Czym niżej tym lepiej, dobra pasta,wydajny cooler, przewietrzanie budy, ustawienie budy.

Raczej 75*C, chodź mój stary P4 wytrzymał 120*C i do dziś jeszcze działa.

Pic na wodę. Nie mogło tak być. Stopiło by sie coś :?

Czy mierzyłeś? :slight_smile:

A czy to coś chlodzi pamięć karty graficznej ?? do Ati Radeona 9600PRO

http://www.aac.com.pl/arctic-cooling-vg … -p-63.html

Potrzebne dodatkowe radiatory na pamieci do tego są.

ale to bedzie koniecznie potrzebne?? ja wogole nic nie podkrecam na karcie graf. w dodatku na tej karcie jak patrzalem jest tylko wentylatorek nalozony w jeno miejsce… i chyba nie ma radiatorka wogole na tej karcie… wiec jak to w koncu jest… jest to bardzo potrzebne?? tylko do ogolnego uzywania i oczywiscie jesli sie da na UBUNTU zrobic Beryl…

Jeśli nie przetaktowujesz to zupełnie niepotrzebne.

Mariosti* ale np. Beryla będę mógł wł. w Linuksie ?? I do tego nie ebdziemy mi potrzebany ten radiator??

Jeśli sterowniki obsłużą beryla to nie ma problemu, z reguły fabryczne chłodzenie jest wystarczające, ale co najwyżej głośne dlatego ten AC na rdzeń będzie dobry dla wyciszenia kompa, pamięci grzeją się dopiero po konkretnym przetaktowaniu.

haha a właśnie że nie! jakieś 2 lata temu przypadkowo nie podłączyłem kabelków zasilania wentylatora do mojego P4 1.6Ghz, grałem w gry przez jakieś 2h, Pc się zawiesił więc RESET i przy logowaniu znów się zawiesił, no to pomyślałem że trzeba zresetować Bios wiec wchodzę do bios i weszłam przypadkowo na pomiary temperatur, i moim oczom ukazało się 120*C sam nie mogłem w to uwierzyć więc otworzyłem obudowę Pc i dotknąłem radiatora i się niestety poparzyłem :frowning: musiałem wiec wyłączonego kompa przez prawie 1h żeby radiator się schłodził, kompa używałem do prawie początku tych wakacji, teraz stoi i nie jest za często uruchamiany.

felekdf14 czujnik temperatury ciebie w konia zrobił, przy 75 stopniach też byś się poparzył, u mnie w starym kompie pokazywało 122 stopnie to był Athlon XP 2000+ Palmino zmierzyłem miernikiem od temperatury i pokazało mi 75 stopni i też mi się wtedy komp zawiesił i też mnie parzyło.

I tu scorpio ma racje, tymbardziej że te procki fizycznie nie były w stanie wytrzymać więcej niż 85 stopni (poza mobile’ami które to w przypadku amd na 100 stopni były odporne). Tak wysokie temp. osiągają tylko karty graficzne czego i tak nie można uznać za sukces bo oznacza to tylko tyle że te układy są bardzo niesprawne względem pobieranego prądu, ciepło wydzielone to prąd stracony.

To dlaczego wydajność spadła do 200Mhz gry się przycinały i do tego płyta główna po restarcie nie chciała woqule wykryć procesora ? po następnym resecie wykryła. No nie wiem może i to prawda, ale ja i tak widziałem 120*C a wczoraj wieczorem mojemu kumplowi udało się przypadkowo dojść do 105*C (też nie podłączył wentylatora). No ale spróbuje jutro albo jeszcze dziś zrobić to samo i przetrzymać go do takiej temperatury jaką wytrzyma.