Czy procesor pasuje na tą płytę główną?


(Aducki) #1

Siema mam zamiar zamówić sobie dzisiaj na allegro procesor http://allegro.pl/amd-athlon-ii-x3-445- ... 93816.html . Teraz mam pytanie czy ten procesor będę mógł BEZ PROBLEMU umieścić na płycie głównej GIGABYTE GA-M61PME-S2 ? Chodzi mi o to czy po prostu na starym procesorze muszę zaktualizować BIOS po czym włożyć nowy procesor (http://allegro.pl/amd-athlon-ii-x3-445- ... 93816.html) i wszystko będzie działać ? Czy tez potrzeba jeszcze coś robić jeśli chce żeby działał ten procesor na mojej płycie głównej ?

Z góry thx za szybka odpowiedz bo nie chce zamówić i wyrzucić prawie 300 zł w błoto ..


(Zajczyk95) #2

najpierw sprawdź jaki masz bios programem CPU-Z

żeby wsadzić tego procka musisz mieć bios w wersji F5B lub nowszej


(Tom837) #3

No tak. Witam.

Te płyty raczej obsługują s. AM2. A ten procek jest do AM3. Kup sobie płytkę z obsługą AM3 conajmniej (z s.AM3 obsługują również AM2 i AM2+), a wtedy będziesz mógł sobie lepszego procka kupić np. Phenom’a (jak narazie). :slight_smile:


(Zajczyk95) #4

oooo… mój błąd… w sumie… jakby nie patrzeć tutaj na liście jest też socket AM2+ i AM3 i po aktualizacji BIOS’u do wersji F5b możesz wsadzić nawet Phenom II X4 955 —> http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2755 chyba że nie rozumiem tych tabelek :smiley:


(Aducki) #5

No też tak zrozumiałem, że po aktualizacji biosu do F5B będę mógł wsadzić ten procek, który chce zamówić… Czyli co nawet po aktualizacji biosu nie wsadzę tego procka amd athlon II x3 445 na moją płytę główną ?


(igrek) #6

Gdyby płyta miała AM3 ready nie było by problemu


(Aducki) #7

Hmm no jak by miała socket AM3 to wiem tylko, że na liście procesorów mojej płyty głównej są również te z AM2+ i AM3… to ja już nie wiem…

A bios mam aktualnie F1


(igrek) #8

Płyta powinna go obsłużyć z wersją biosu F5B żeby nie być gołosłownym spójrz tutaj http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=2755


(Zajczyk95) #9

no właśnie o tym mówimy :stuck_out_tongue: czyli jednak da rade tak jak myślałem :slight_smile:


(Aducki) #10

Czyli na 200% mogę kupować spokojnie ten procesor i wszystko będzie śmigać na wersji biosu F5B ? Sory, że tak męczę ale po prostu nie chcę kupić żeby potem okazało się, że nie będzie działać…


(Zajczyk95) #11

ogólnie zawsze mam takie podejście (kurcze, a jak jednak się okaże że nie…) a więc kupuj śmiało :slight_smile:


(Aducki) #12

Hmm… no ok zaryzykuje w końcu na stronie producenta ten procek działa na mojej płycie głównej :slight_smile: Jak dojdzie mi procek to zdam relacje czy działa :slight_smile: