Czy program odinstalować Revo Uninstallerem czy odinstalować i wyczyścić CCleanerem?

Lepiej odinstalować program Revo Uninstallerem czy odinstalować program i wyczyścić CCleanerem?

Myślę, że Revo analizując co znajdzie i potem CCleanerem (ten np. nie usunie pustych folderów po programie lub jakiś resztek np. dawnej konfiguracji programu jak przez pomyłkę zdecydowałeś się zachować lub deinstalator standardowy nie usuwa).

1 polubienie

Ja bym podszedł do problemu od nieco innej strony. Sama instalacja Revo Uninstaller wprowadza do rejestru Windowsa dodatkowe wpisy. Jeśli soft ma służyć jedynie jako “drogowskaz” to trochę to duży koszt. Polecam Geek Uninstaller plik po pobraniu gotowy do użycia, żadnej instalacji, a funkcjonalność podobna.

1 polubienie

Revo też ma portable od producenta lub od portableapps.
Nie testowałem na ile śmieci zip od producenta (może na tyle, że w porównaniu do instalacji nawet nie ma różnicy), portableapps stara się wszystko trzymać w katalogu gdzie rozpakuje program.

Jednak zauważam że darmowa wersja coraz częściej czegoś nie wykrywa na dysku czy w rejestrze (albo moduł usuwający nie wykonuje tego dobrze) i efekt jest taki, że jak czasem przeglądam katalogi Local, LocalLow, Roaming to jednak coś po aplikacji zostało - a najgorsze jak zaznaczałem by program usunął taki katalog (a aplikacja nie dawała komunikatu że wymagany jest restart by coś usunąć (wyrejestrować)).

1 polubienie

O dzięki za ten program! Nie potrzebuje instalacji i jest szybszy niż Revo! Jeszcze raz dzięki! :slight_smile: