Czy programem ResourceHacker można zmienić kolor paska postępu w danym programie?

Witam
Chciałbym zmienić kolor paska postępu w programie CCleaner.
Nie wiem, czy dobrze myślę, że ten program nie da takiej możliwości a jedynie bardziej profesjonalne.

Pobrałam wersję portable i przeszukałam ją za pomocą Resource Hacker i Restorator-a.
Nie znalazłam żadnej BITMAPY ani PNG, które odpowiadałoby kolorowi paska postępu.

Paski postępu, jeśli nie są jakieś specyficzne (a w CC chyba nie są), są rysowane przez system operacyjny. Jedyną opcją jest modyfikacja motywu systemowego.

Dzięki, więc potwierdziło się chyba to, że nie ma możliwości zmiany koloru tego paska, nie mówiąc już o jego formie (jest zwykły płaski pasek w odróżnieniu do systemowego w Win7).
Wygląda więc na to, że wydaje się prosta zmiana, nie jest taka prosta.
Poza tym pasek ten zmienił się (w starszych wersjach programu był inny, więc nie jest on powiązany do końca chyba z tym systemowym).

Programista ma możliwość przedefiniowania widoku kontrolki (nawet pojedynczej instancji) z poziomu kodu (C# udostępnia metody opakowujące GDI+) i nie musi tego robić zewnętrznym plikiem z grafiką. Stąd nie ma pliku, a pasek mógł się zmienić między wersjami i być inny niż systemowy.

Czyli, aby zmienić wyświetlanie paska postępu, potrzebny byłby cały kod programu, ponieważ wyżej wymienione programy dają tylko wgląd do podstawowych danych danego programu?
Przepraszam za tak dyletanckie pytanie, ale chciałbym zrozumieć dokładniej jakie narzędzia potrzebne są, aby tego dokonać, bo przecież jakaś metoda musi być skuteczna.

Hmm, jakaś metoda musi być, owszem. Ale chyba w tym wypadku jest ona całkowicie nierealna, gdyż nie widzę prostrzej opcji niż dekompilacja, albo proszenie autora oprogramowania o kod/zmianę.

Dzięki za odpowiedź.
Niby wydawałoby się prosta rzecz, jak zmiana koloru paska, w rzeczywistości jest bardziej skomplikowana i nie wystarczą do tego (jak się jednak domyślałem) proste pomocne programy jakie tutaj były wymienione.
Potrzebny jest kod źródłowy i wiedza jak się nim posługiwać:)