Czy programy portable zostawiają jakieś wpisy w rejestrze

(Slawek655) #1

Witam,

czy programy portable zostawiają jakieś wpisy w rejestrze? czy po uruchomieniu takiego programu na danym komputerze, osoba trzecia może wykryć iż taki program był uruchamiany wcześniej?

Dziękuje z góry za odpowiedź

(adam749) #2

Ustawienia niektórych programów są właśnie wpisane w rejestrze.

(kamil_w) #3

Programy portable zapisują swoje dane nie w rejestrze systemu, ale w plikach lokalnych rejestrów dla tych programów. Często zamiast używac własnego rejestru informacje zapisywane są do własnyh plików .ini (stare rozwiązanie) albo do plików “ixemelowskich” z rozszerzeniem .conf albo .config (nowa metoda z .NET)

(Kaze) #4

@kamil_w , zgadzam się, portable właśnie po to zostały stworzone by nie trzeba było ich instalować i nic nie zapisywały w systemowym rejestrze, inna sprawa to to, że system Windows i tak odnotuje w rejestrze uruchomienie każdego programu w wersji portable i nie tylko oraz wszelkie inne operacje a wiec na pytanie @huntero

trzeba odpowiedzieć Tak (można co prawda oczyścić rejestr jakimś programem ale nigdy nie będziemy mieli pewności)

(system) #5

Owszem możemy mieć pewność, jeżeli przed uruchomieniem programu zrobimy snapshot rejestru (np. programem RegShot lub SpyMe Tools) i ponownie wykonamy snapshot po uruchomieniu tego programu portable.

Programy umożliwiają porównywanie snapshotów, więc wychwycenie w tym przypadku wszystkich zmian w rejestrze będzie stosunkowo proste.