Czy programy typu keylogger powinny być na DP?

(Bogdan_G) #1

Weźmy z dzisiejszego menu Nowe wersje, dla Windows - Revealer Keylogger Free. Wysoka ocena redakcji. Sprawność tej innej zarazy, nie ma nic do rzeczy, bo śledzenie ludzi, co robią na komputerach, to możliwe wyłącznie w celach prawnych i tycio, ile prawo dopuszcza. Pozostaje wszystko, czyli ciekawość, a nawet dewiacje, czy proceder hakowania.

Czy taki program powinien być łatwo dostępny dla dzieci internetowych i dla wszystkich, co mają nieetyczne zamiary?

Ja jestem przeciwny.

O! Parę minut, już trzy pobrań.

(sadaj72) #2

Tak, i tak znajdą go w google.

Poza tym wzajemne hakowanie się jest chyba dość popularne wśród internetowej dzieciarni, zwłaszcza w grach mmo :stuck_out_tongue:

(Semtex) #3

IMO, @Fiesta to dobrze wytłumaczył, do prawie każdego programu można by się przyczepić, to jest jak z bronią, która jest tylko narzędziem, w zależności od człowieka, który jej używa, może być zabezpieczeniem lub narzędziem zbrodni.

(Bogdan_G) #4

Rozumiem, że nie da się przeskoczyć anonimowego pobieranie szpiegowskich aplikacji. Ograniczenie dostępności ma sens, chociaż żeby było ostrzeżenie rzucające się w oczy, żeby nie było, że keylogger jest tak samo dobry i jego wysoka ocena, jak inne programy użytkowe. Trochę razi to połączenie pojęć dobreprogramy i keylogger. Cóż, - na deltę, to user miał być za głupi i nieodpowiedzialny, a było powoływanie się na tych masowych userów. Na keyloggera, to on nie jest taki głupi i nie ma się czym przejmować, trzeba mu podać, bo on i tak sobie w necie znajdzie. Dobreprogramy, - chleb, mydło i powidło. Dalej jestem na nie. Trafi to na chłopaka wnuczki, na różnych niewiadomo, po co użyją szpiega, wtedy to można dochodzić praw i kary, bo taka jest rzeczywistość.

(Semtex) #5

@Bogdan_G

rozumiem Twoje wątpliwości, w zasadzie najlepszym wyjściem byłby bezpośredni kontakt z kimś z Redakcji, być może Oni rozwieją Twoje wątpliwości lub usuną program z bazy :wink:

Choć Google pokazuje, że ten soft jest dostępny absolutnie we wszystkich "plikowaniach" https://www.google.de/search?q=Revealer ... &gws_rd=cr ...

(Drobok) #6

IMO mylisz pojęcia, ten soft nie instaluje się sam / nie używa żadnych dziur. Do jego instalacji potrzebujesz konta administratora. Więc w czym problem ? :stuck_out_tongue:

(sadaj72) #7

Wybacz, ale nic z tego bełkotu nie rozumiem :o

Masz na myśli że ktoś może zostać skazany za użycie tego programu, jeżeli naruszył czyjąś prywatność?

(Bogdan_G) #8

Za program nie, no bo jak. Za naruszenie dóbr osobistych. Trochę mi przykro, że poruszyłem temat z powodu wątpliwości. DP nie może mieć wątpliwości moralnych, więc moje zaniepokojenie jest pewnie nie na miejscu. Pewnie jestem na tyle stary i głupi, że nie znam się na życiu. Wobec tego, że nie nadaję się na przyjęcie argumentacji zaakceptowania wątpliwości zadanych w pytaniu, to proszę - usuńcie ten temat, bo nie chodzi o to, żeby mi udowadniać, że nie mam racji.

Pozdrawiam.

(Semtex) #9

Niczego nie trzeba usuwać ale jeżeli sobie tego życzysz naprawdę, to mogę to zrobić, lub ewentualnie zamknąć. Proszę o kontakt na PW w tej sprawie.

-- Dodane 10.08.2013 (So) 15:36 --

Po konsultacjach via PW, temat został przeniesiony do "O Portalu". Proszę szanować zdania innych podczas dyskusji.