Czy przegrzanie karty graficznej, może wywalić korki?

(Operetka) #1

Posiadam integre HD4200. Jakiś miesiąc temu wywaliło mi korki. Dzisiaj wyłączyły się wszystkie urządzenia w domu, na 1 sekundę, a komputer ponownie się uruchomił z maksymalną prędkością wentylatora. Nie wiem czy zasilacza czy procesora.

Rozkręciłem obudowę, w środku było ciepło a radiator integry parzył. Cooler procesora był chłodny.

W ogóle wentylator zasilacza ostatnio chodzi jakoś głośniej. Jest to Bequiet pure power l8 400w. Jest nowy i ma 3 miesiące.

Teraz nie wiem czy zasilacz chodzi głośniej, bo integra grzeje się w środku(powietrze z zasilacz jest jednak chłodne), czy może jest jakiś problem z zasilaczem.

(lazikar) #2

Odpowiedz na pytanie w temacie. Nie. Jak już zasilacz może coklolwiek zrobić. Masz listwe przepięciową podłaczoną, jeśli tak to szukaj przyczyny gdzie indziej.

(xyzzyx) #3

Karta nie jest zasilana z sieci bezpośrednio, więc raczej bezpieczników nie "wybije". Myślę że to zbieg okoliczności(przypadek), przyczna "wybicia" jest inna. Karta mocno obciążona mocno się nagrzewa więc to nie dowód.

(kliszka) #4

kilka słów na temat doboru zasilacza ,jest to budżetowa ale bardzo solidna konstrukcja z mocną linią 12V o max. mocy 360W/42A  ,jeżeli używasz tylko zintegrowanej grafiki to gwarantuję Ci ,że obciążenie tego zasilacza wynosi nie więcej niż  110W .Na Twoim miejscu zainwestowałbym w dodatkowe chłodzenie ( wentylatory) 

P.S - potwierdzam ,że to nie komputer wywalił Ci korki