Czy przejdziecie na Windowsa Viste?

x-awier ja tak odrazu nie przejde na viste dopiero jak stanieje i będzie sp1

Hahahah dobre :slight_smile:

gadacie, gadacie a i tak za jakis czas przejdziecie.

Za rok , dwa wymagania Visty będą standardem.

Tak samo było z XP

Każdy stękał że nie przejdzie a tu co?? !!

Ja chwilowo zostane przy XP (mam orginała) a gdzieś po pół roku od wydania przejde na Viste

Z czasem :slight_smile:

Ja przejde na viste ponieważ XP mi się znudził ;p

To tak:

napewno w najbliższym czasie od wydania nie kupię, ani nie zainstaluję :twisted:

Może kiedyś … z nowym komputerem …

Bo to trochę przesady … przez ten os nawet trzeba mieć lepszy sprzęt by gry chdoziły, bo skoro sam winszit zabierze 512MB ramu,

to tragedia …

Sam system może być lepszy od xp’ka,

ale … .jeszcze daleku mu ;]

Chociażby za sprawą sterowników …

Zainstalowałem na RC1 stery do mojego radeona (wykrywało, ze mam na nim 16MB pamięci ;o - a mam 128 :slight_smile: )

Po ponownym uruchomieniu kompa - nie dało się zalogować …

Bo po wpisaniu hasła - czekał chwile i reset :expressionless: // tak w kółko ;/

Większość aplikacji, które będą w VIŚCIE - będzie do pobrania …

Pozatym nie widzi mi się system, na którym nie można komfortowo pracować …

No … chyba, że sie ma więcej niż 1GB ram i procka szybszego …

Nigdy juz nie wydam pieniedzy na system operacyjny. Skoro kupujac nowy komputer moge go miec bez Os-u o te prawie ponad 300 zl taniej.

Z widnowsem to jest paradoksalna sprawa - zazwyczaj w handlu jest tak ze za duze pieniadze dostajemy wygodę i bezpieczeństwo, tutaj natomiast za duze pieniadze dostajemy tylko prostotę uzytkowania. Bo wygodą raczej nie mozna nazwac ciagłe ladowanie pieniedzy w zabezpieczenia lub kombinowanie z darmowymi rozwiazaniami, których jakosć (potwierdzona w testach) jest mizerna (mając avasta i jakiegos darmowego firewalla sam po przeskanowaniu kompa F-Secure zdziwilem sie ile smieci znalazlem). ciągle restarty i dluga instalacja wszystkiego. Mało natywnych programów. No i pirackie zabezpieczenia w Viscie :roll:

Kolejna sprawa - wersje OEM, ktore są po prostu zdzierstwem, wersje BOX, które instalujesz tez tylko na jednej stacji, aktywacje, spyware w postaci WGA, dziwne procesy, ktore codziennie lacza sie z serwerami m$.

Backdoory dla rządowych słuzb specjalnych i policji (czyli na wstepie kupujemy dziurawy system)- wiem ze to potrzebne ale chodzi o sam fakt.

Slabe zabezpieczenia hasla administratora, slaby poziom zabezpieczeń w ogóle. I tak mozna wyliczac do upadlego…

I ja mam za to płacić? :wink:

spójrz na mój podpis :mrgreen:

No ok 512 ramu, a gdzie inne procesy? Anty wir, stery itd?? komp się bedzie mulił w czasie pracy albo Sie właczał 30 minut?

Za 2-5… 50 lat, za dużo żre, XP używam od początku 06 r. wcześniej 98 był wystarczający. I cena za pełnowartościowego trzeba nieżle zapłacić, a słabszego nie ma sensu kupywać i mój komp służy głównie do internetu, pisania prostrzych gier i programów, a nie o patrzcie mam Viste, spójżcie na te efekty zrobione chyba tylko po to by odwrócić uwage od tysięcy błędów bo takie muszą być, kod napewno ma sporo wierszy, jak XP ma większy niż program w ‘‘niewidzialnym’’ bombowcu strategicznym B-2 czy B-52.

Zostanę przy Windows Xp. chyba, że pojawią się sterowniki pod Vistę dla mojego tunera TV Avermedii PCMCIA Cardbus E500 Plus

To jedyna rzecz, która mnie powstrzymuje przed zmianą środowiska

a ja mam takie pytanie: Co daje przejscie na viste oprocz graficznych bajerow? (ktore btw ma tez mandriva 2007 i przy tym nie ma takich wymagan co do sprzetu)

Zostanę prxy XP’eku oraz Ubuntu. XP jest mi wystarczający, nie potrzebuję przeźroczystych okien :wink:

Ja też nie potrzebuję przezroczystych :stuck_out_tongue: aby tylko się nie wieszało :slight_smile: bajery mi nie potrzebne… czasem takie rzeczy denerwują.

Nic, poza kilkoma propagandowymi bzdurami i poprawionym bezpieczeństwem (chociaz mozna z tym sie nie zgodzic do konca) no i dodatkowymi kilkudziesiecioma procesami ladowanymi przy starcie oraz zabezpieczeniami antypirackimi.

Nadal nie rozwiazano podstwowej wady windows, czyli zwlaniania systemu podczas korzystania. Wszystkie dostepnie srodki sa tak naprawde prowizorką, a ten mechanizm co ma byc w viscie, w jej wersjach beta w ogóle nie skutkuje.

Nie jestem pewien czy to prawda ale w 2007 ma byc sp3 do xp wiec pomysl zakupu visty, jesli ktos ma orginalnego xp jest jak dla mnie zupelnie bez sensu.

O co chcodzi z tymi zabezpieczeniami? Piraty nie będą chodzić czy co? Jeśli tak, to na jakiej zasadzie system będzie w stanie wykryć czy coś jest pirackie czy legalne?

Nie przejdę na Viste. Prędzej na Linuksa. Ale to dopiero po nowym roku. Wcześniej muszę zakończyć to co trzyma mnie przy Windowsie (praca dyplomowa, która piszę w Delphi).

Ja mam zamiar przejść na Vistę w połowie roku 2007, kiedy będą już znane większość niedopracowań i więcej rzeczy będzie znanych w praktyce. Zobaczę jeszcze, którą wersję wybiorę. A niektóre osoby wypowiadające się w tym topicu, będące w opozycji przeciwko przejścia na Vistę, myślę, że z czasem i ta zmienią zdanie :D.

ja nie kupię Visty, ponieważ mam nowego kompa i nowego XP więc nie będę znowu wydawał tyle kasy. A pozatym przegięli z wymaganiami i wole zrobić transformacje na Viste żeby skorzystać z tych “fajerwerków” graficznych. A do tego dużo gram wię nie będzie mi jakiś system podbierać tyle pamięci i w ogóle . :smiley:

Złączono Posta : 07.10.2006 (Sob) 11:18

może przejdę na Vistę ale w 2008 roku (na początku )