Czy przejdziecie na Windowsa Viste?

To jak będziesz chciał zagrać w nowe gierki to przejdziesz na Vistę zdecydowanie wcześniej niż:

knapik ma w tu racje. A ten SP3 to co wniesie do xpeka?? A tak swoją drogą to gry będę działać pod xp jeszcze dość długo i inne aplikacje też. Bo wiadomo że nie każdego będzie stać na nowy system i komp za dabry nie będzie. I też po co kupować nowy system lub ściagać skoro ma się legalnego Windowsa XP. Za 10 lat wyjdzie moze znowu jakiś nowy, i znowu będą aferya to za duże wymagania i tak napewno będzie, a to za wysoka cena. O ile Microsoft i tak nie zbankrutuje po Viscie. Bo napewno sporo osób zostanie na xp między innymi ze względu na wymagania.

To już konkurencyjny MacOSX bierze mniej ramu xD

Bo aż ~80mb ^^

Narazie nie przejde …

Przeraża mnie wygląd Visty i wymagania …

Jak zwykle zostaję przy XP ponieważ za wersję pro trochę zaplaciłem a tak poza tym to nie potrzebuję jakiś tam błyszczących bajerów. XP mi zupelnie wystarcza do domowych zastosowań :slight_smile:

UBUNTU!

Buahah a niby dlaczego? Zanim wygasnie wsparcie dla xp sp3 (czyli liczac od 2007 jakies kilka lat) to mozna spokojnie siedziec na xp. A po tych latach oprócz visty bedą mialy linuksa do wyboru, ktory do tego czasu bedzie na tyle potęzny ze przejscie bedzie bezproblemowe.

Jak przewiduje Gartner rola płątnych OS-ów bedzie malec. W ogóle rola systemów operacyjnych bedzie maleć na rzecz aplikacji. System ma byc jak najtanszy, stabilny i wygodny, ma byc tylko podstawą do dzialania aplikacji a nie fajerwerkiem i atrakcją samą w sobie. Niestety M$ udaje ze nie zauwaza tej tendencji.

knapik

  1. Jak ludzie będą przechodzić na darmowe OSy to płatne będą tanieć

  2. Podobna sytuacja jest obecnie jak kiedyś z XP też nikt nie chciał przejść a teraz jak jest wszyscy wiemy. W ciągu 2 lat VISTA będzie zapewnie panować i czy chcesz czy nie i tak przejdziesz bo Microsoft będzie coraz mniej wspomagał Viste. Gry i programy także w większości będą wychodzić pod VISTe.

Ja nie ujestem jakimś super zwolennikiem VISTY, ale po jakimś czasie ( tak jak napisałem w wcześniejszym poście ) też mam zamar na nią przejść.

  1. Pogadamy za jakiś czas, jak VISTa się już ostatecznie ukaże, jakie będą opinie i wtedy można mówić czy jest dziurawa, czy dużo ramu zżera i czy te bajery są potrzebne. Większość dostrzega w nowym systemie tylko przezroczyste okienka, czy efekty 3D. A nie pomyśleliście o poprawieniu bezpieczeństwa, funkcjonalności i intuicyjności?

adrian17 , zauważ że nie wszystkie windowsy były sukcesem microsoftu. Na przykład taki Windows ME okazał się KOMPLETNYM niewypałem. Podobnie może być z VISTĄ.

Złączono Posta : 08.10.2006 (Nie) 1:25

Zanim ktoś się zdecyduje na hasta la VISTA, to zalecam przeczytać ten nowy artykuł i się jeszcze 2 razy zastanowić…

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … #komentarz

Przeczytałem go i teraz już jestem pewien że w 100% nie przejdę na Viste dopóki wszystko będzie ładnie chodzić pod XP a to długo potrwa, nowe SP będą, a i wiele osób zostanie przy XP to Microsoft chyba dalje będzie nadal dbał o system ten. Bo jak narazie to z Vistą wiąże się nowy komp i to o bardzo mocnej konfiguracji by wszystko ładnie chodziło razemz grami.

bo?

podajcie wreszcie jakiś normalny argument, a nie ciągle puste słowa :?

ilu z tych ostrych przeciwników używało z ręką na sercu Win Me?

ja używałem ponad 3 lata. używałem również Win 98Se i jasno mogę stwierdzić, że Win Me to tylko ulepszony 98Se…

To był mój pierwszy Windows który był zainstalowany w moim pierwszym komputerze ciągle się wieszał to najbardziej z niego zapamiętałem, innych wad nie pamiętam bo korzystałem z niego tylko ok 2 lata.

Ja o tym już dosyć dawno wiedziałem :slight_smile:

Jak pojawiła się VIsta beta 2 …

Ponieważ samo gta san andreas wymagało min. 768 ramu, by pograć płynnie, podczas gdy na xp w zupełności 512 MB starcza ;]

brak argumentów poraża.

co się dzieje z tym społeczeństwem - całkowity brak samodzielnego myślenia. zacytuje coś:

ciekawe, że Ci co używali Win Me dłużej niż miesiąć mają o nim w większości dobre opinie, a Ci co go na oczy nie widzieli, mają odwrotne zdanie.

to jak to jest?

argumenty proszę. na jakiej zasadzie się do niego nie przyznaje?

dobra -

spróbuj to zinterpretować.

Czy nie znaczy tak - wydałem system, wielka porażka, ponieważ

jest to ser szwajcarski… nie mówiąc już o ekhm… dość częstym, “samoistnym zatrzymaniu pracy systemu” (zawieszeniu) :smiley:

Wiem co mówię, ponieważ mialem już do czynienia z tą wersją …

zauważ, że zakończyło się wsparcie również dla 95, 98, 98se, xp sp1 (albo ma się zakończyć)… kiedyś skończy się wsprawcie dla Xp SP2, Visty i kolejnych.

wg. Twojego toku myślenia, wszystkie były porażką?

wielki LOL :lol:

poprawnie skonfigurowany system działa stabilnie. choć w sumie windowsy z serii 9x (95, 98, Me) same z siebie powodowały błędy, ale nie tyczy się to tylko Me… nie moja wina, że niektórzy nie umieją poprawnie zainstalować i użytkować windowsa.

skoro Me to ser szwajcarski, to 98 również.

bo jak sam przytoczyłeś ten cytat, było w Me tylko kilka innowacji w stosunku do 98.

po za tym mechanizmu przywracania stanu systemu to zmiana nie rewolucyjna?!

a nie ?

XP jeszcze ujdzie no i czasem win 2000 na notebooki sie nada, ale

me … 98 też jest kiepskawy .

Dzisiaj to strach by było wejść z niego na neta ;]

racja :slight_smile:

też racja :wink:

(wyżej wspomniałem :slight_smile: )

może i rewolucyjna, lecz nie rewelacyjna ;]

Sama w sobie miała luki w bezpieczeństwie i tak solidnie zawirusowany sys sie nie nadawał do niczego ;]

A tak w ogóle - sam odpowiedziałeś na wszystkie pytania, które mi zadałeś ;]

EOT z mojej strony - jak coś to na pw mogę rozmawiać :smiley:

Jakoś przechodzą i te płatne wcale nie tanieją, nawet WIN 98 trzyma swoją cenę:

http://navisystems.pl/sklep/product_inf … cts_id=470

Więc teoria co nieco chybiona 8)

freedom problem z windows me polegał na tym iż nie potrafił on dobrze wspołpracować z każdym sprzętem, co powodowało w praktyce zawieszanie sie systemu bądz wyskakiwanie niebieskiego ekranu, windows me był ulepszonym win98se ale miał aza dużo wad, to był zwykły i czysty produkt marketingowy, który okazał sie niewypałem, z Vistą oczywiście też może tak być ale pod wzgledem zmienionych rzeczy w porównaniu do XP hmm wiesz, poczekamy zoabczymy… sam interfejs to niewszytko, a Ci co waidza tylko dodatkowe kolory i przezroczyste okienka to… :x śmieszni są…

co do przejścia z XP na Viste, tak tak, kazdy tak mówi że nie przejdzie a po kilku miesicach, może nawet roku na jego dysku zagości Vista, tak bylo zwsze w przypadku windowsów, mówili tak za czasów 95 na 98 i z 98 na me a z nich na XP i tak bedzie zawsze, z windows Me też kozystało dużo osób, a to że im sie zawieszał i ogolnie był niewypałem to inna bajka, nie ważne czy bedziesz mieć system 2 dni czy 2 lata, tak czy inaczej promujesz go, a nawet jak masz pirata to i tak bill na tym zarabia… wiec o co ta cała gadaka?

Powiedz to ludziom, którzy nadal bezproblemowo siedzą sobie na win 2000 sp4…

Mowisz ze po kilku miesiacach, najwyzej po roku? Hehe no to teraz ty jestes smieszny, bo ktos kto kuplil system za ciezkie pieniadze w przeciagu ostatnich 2 lat bedzie siedzial na nim dotąd az bedzie wsparcie a moze i jeszcze dluzej.

Nie wszyscy ludzie są bezmyslnymi owieczkami jak to sugerujesz, wiadomo ze M$ bedzie robil wszystko by zmusic do przechodzenia na viste ale ten proces bedzie trwal jeszcze kilka ladnych lat, a do tego czasu róznie moze byc na rynku osów.

Chcesz argujmenty ? To masz : ja i wielu moich znajomych wielokrotnie instalowaliśmy windows ME. U mnie wykrzaczał się totalnie średnio dzień -3 dni po instalacji , tak że trzeba było go reinstalować…

To samo u moich znajomych… Jak dla mnie porażka totalna. To był system, który wykrzaczał się z BYLE powodu. Zapytaj JAKIEGOKOLWIEK znającego się na rzeczy informatyka - każdy powie, że ME to szajs