Czy przenosić się na Windows 7?

Witam, jestem nowy. Chcę się dowiedzieć czy win 7 będzie działał sprawnie na takich parametrach:

RAM: 1gb i mam pytanko czy opłaca się kupić to : http://allegro.pl/samsung-ram-2x1gb-pc2 … 67731.html i czy dużo to zmieni

GRAFIKA: Ati RAdeon 9550/x1050

PROCESOR: AMD Sempron 2500+(podkręcony do 2600+) 1.9gh

Sam testowałem już ten system i nie było szału i czy zmieni coś jak kupię ten ram? Czy warto się nastawić choćby dla takich gier jak : LoL , Cs , RE4 bo na win xp lol chociażby chodzi,ale … 25fps i długie wczytywanie. :expressionless: Czekam na odpowiedzi. Jeśli zły dział to przepraszam.

Cześć

Mimo że XP to już staroć to w twoim przypadku nie warto zmieniać systemu. Skoro na XP gry chodzą wolno to nie będę nawet mówił jak będą one działać na Windows 7.

Samo dołożenie pamięci ram do komputera nie rozwiąże problemów ponieważ masz słaby procesor (nawet podkęrcony) oraz słabą karte graficzną.

A czy dużo da dokupienie tego ramu w celu zwiększenia choćby szybkości na xp,ku ?

Cześć

Moim zdaniem nie. Po drugie nie wiem jaką masz płytę główną i ile pamięci ram ona obsługuje.

Jeżeli chcesz aby system szybciej działał to:

-uporządkuj autostart,

-odinstaluj zbędne programy,

-zaktualizuj system oraz pozostałe programy,

-przeczyść system np. programem CCleaner,

-zdefragmentuj partycje.

ps. cs chodzi normalnie na 100fps a resident evil 4 na 40+fps więc to chyba nieźle, ale głównie o Lola chodzi bo chciałbym się szybciej wczytywać i mieć przynajmniej 30fps (na minimalnych)

Cześć

Nawet jak dokupisz pamięc ram to i tak nie rozwiążesz problemów z grami ponieważ masz słabą kartę graficzną.

Moim zdaniem nie warto w ten komputer inwestować.

Akurat te czynności już zrobiłem znam się troszke na optymalizacji systemu system zżera jedynie 120ram więc chyba nie jest źle. Czyli tego się nie opłaca? Płyta główna obsługuje max 2gb ddr1 (pc 2700 x2 1gb lub x2 1gb pc3200) Płyta : ASrock k7vt4a+

Cześć

Jak bardzo chcesz to dokup sobie kostkę 1GB, identyczną z tą którą posiadasz. Choć moim zdaniem wiele to nie da.

A mógłbyś doradzic coś na ten temat, np. jakiś średni komp zamniej niż tysiąc żebym pograł w gry z 2011-2013 chociaż na nisko-średnich? Albo co jescze moge zrobić :frowning:

Cześć

W sprawie nowego komputera pisz w tym temacie: wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420-6015.html

W ten naprawdę nie warto już inwestować.

DObra dzięki, na razie nie kupie nowego kompa, choć na Allegro znalazłem kompy za 1000zł i nw czy są dobre(do końca) http://allegro.pl/komputer-athlon-455-3 … 48527.html Ten mi wpadł w oko czy byłby dobry do np. BF 3 Dead Island itp. ?

Cześć

Nie kupuj gotowców z Allegro, przeczytaj dlaczego: http://stopgotowcom.pl/

Jeżeli będziesz chciał w przyszłości kupić nowy komputer pisz w temacie który podałem wyżej.

jak chcesz wydać patyka na kompa to nie lepiej kupić używane ps3 albo xboxa? Jeszcze zostanie sporo pieniędzy, m.in. na ram do kompa, który nie przyspieszy ale gdy robisz wiele rzeczy na raz, wtedy się odpłaci szybkością :slight_smile: poza tym masz wtedy dodatkowy sprzęt video do telewizora (Blu-ray ps3), przemyśl ten temat. Pozdrawiam

Dzięki za porady wszystkim, zastosuje się do tego:

iż wiem że składaki zawsze mają lepszą wydajność i jakość (zawsze wiem co mam w środku :slight_smile: ) Można zamknąć.

Ja przez 4miechy siedziałem na Windows 7. A miałem tak 1GB Ram Procesor AMD Althon XP 1.8Ghz karta graficzna ATI Radeon 9600Pro i śmigał było całkiem spoko nie zacinał się nie wieszał a używałem Mozilla Firefox, GG ,antywirus. Więc jak byś dołożył jeszcze 1GB Ram to można śmiał śmigać na Windows 7

Mam już 2 gb ram ddr 1 więc teraz ostatecznie pytam się czy sie przenieść?

Cześć

Jeżeli komputer jest wykorzystywany do gier to nie ma sensu się przenosić na nowszy system.

No, ale czemu. Na 1 gb ram na 7 wgrach nie odczułem żadnej różnicy względem xp.

Cześć

Jak bardzo chcesz to przejdź na Windows 7. Moim zdaniem nie ma to sensu. Jeżeli komputer miałby służyć do pracy to jak najbardziej można byłoby przejść na nowy system (pomijam kwestię że sam system kosztuje więcej niż twój komputer), ale do gier nie warto.

Każdy ma jednak inne zdanie, zrobisz jak chcesz.

Nie sensu pakować ten komp kasy i nie przechodź na system win7 na tym sprzęcie bez gruntownej optymizacji ,ale wraz będziesz miał warpy w grach , na tym sprzęcie, sam mialem win7 enterprise na kompie amd 2800+ 1 gb ram i gf 7600gs i gry się tneły nawet na readboost .