Czy przez dysk twardy komputer może chodzić "mułowato"?

Witam. Otóż chciałem się upewnić, czy to możliwe, żeby przez dysk twardy gry lub inne programy chodziły wolno, nawet jeśli posiadamy w miarę dobry procesor, kartę graficzną itd.?

Mam procesor i3-2100, kartę graficzną Asus Radeon HD6850, płytę główną akurat dopasowaną do procka - AsRock H67M B3 (nie ma możliwości OC, ale obsługuje zintegrowany układ graficzny HD2000 wbudowany w mój CPU), pamięć GoodRam - na razie tylko 4GB, ale niedługo kupuję dodatkową kość. No i nieszczęsny dysk twardy to Seagate 250GB. W poniższym linku znajduje się screen z programu HD Tune, którym sprawdziłem wydajność mojego HDD:

http://zapodaj.net/0e1b223763093.png.html

Ostatnio zainstalowałem Need For Speed Most Wanted, który ma o wiele mniejsze wymagania od mojego sprzętu i co? Na najniższych detalach, gdy “się dużo działo”, był widoczny niemały spadek FPS (do około 20-25). Nie tylko z tą grą tak było. Myślałem, że to głównie wina mojego procesora, ale gdy czytam opinię o i3-2100 na różnych forach, to wszyscy piszą, że gry im chodzą niemalże bezbłędnie, więc zwątpiłem. Stawiam teraz, że winowajcą tego problemu jest dysk twardy. :C

PS Przy okazji, czy Kingston SSDNow V+200 90GB za 315zł jest dość wydajny? Co o nim powiecie? Ma ktoś aktualnie ten dysk, albo może miał z nim kiedykolwiek styczność? Warto brać, czy to kolejne gó*no?

Hmm… Może gry odpalają się na wbudowanej karcie graficznej, a nie HD6850? Może coś masz przestawione w opcjach ATi co do wyboru domyślnej karty graficznej i tu może być problem, niekoniecznie w dysku.

A czy to normalne, że mój dysk twardy nie wykorzystuje ani 1% mocy procesora?

Dysk ma własny procesor , a to że ci Hdtune nie monitoruje i3-2100 to inna para kaloszy.

A co ma się HD tune do procesora? Nigdy nie monitorował i nie będzie monitorował.

No więc powinienem się tym przejmować, czy raczej nie?

Chcesz widzieć użycie procesora to włącz sobie jakiś gadżet lub menadżer zadań<>> wydajnosć lub jakikolwiek program do tego - Hwinfo<>sensor, Speed fan , occt czy jakikolwiek inny co monitoruje użycie.

Jeśli masz jakieś podejrzenia co do kondycji dysku to podaj smart.

S.M.A.R.T.