Czy przez instalację Visty stracę gwarancję na laptopie HP


(Alden Jone) #1

Na jednym z kompów mam Windows XP HE SP 2 i ten komp jest na gwarancji czy jak na drugą partycje doinstaluje Vistę albo jakikolwiek inny system to stracę gwarancje?


(JNJN) #2

Nie, choć przeczytaj gwarancję kompa co piszą o zainstalowanych systemach.


(Crawd) #3

Nie.Gwarancja obejmuje zerwanie plomby i grzebanie w środku.Co prawda zależy od gwarancji bo ja miałem tak że mogłem zerwać plombe jak chciałem odkurzyć z kurzu w środku,byle nie ingerować śrubokrętem w podzespoły. :smiley:


(Alden Jone) #4

Ja nawet nie mam chyba gwarancji bo tam gdzie kupowałem laptopa gwarancją jest...paragon albo Faktura VAT


(JNJN) #5

Nieraz jest zapis w gwarancji, że podstawą do uznania gwarancji jest zainstalowany oryginalny system.


(Alden Jone) #6

A jeśli paragon jest kartą gwarancyjną to co wtedy? Bo jak kupowałem tego laptopa to mi powiedzieli że gwarancją jest faktura VAT i paragon, a na fakturze nie ma przecież takich zapisów a paragon to co innego


(system) #7

@ Alden mógłbyś napisać jakiej marki jest ten notebook? Moim zdaniem jeżeli dostałeś do tego komputera XP HOME SP2 i płytę instalacyjną z tym systemem, masz na spodziej komputera naklejkę z certyfikatem, masz gwarancję - to nic się nie stanie jak zainstalujesz sobie Viste, oczywiście zakładając, że będzie ona oryginalna. A wracają o twojego stwierdzenia "Bo jak kupowałem tego laptopa to mi powiedzieli że gwarancją jest faktura VAT i paragon" powinieneś mieć podbitą kartę gwarancyjną producenta, bo jeżeli to jest np ASUS, który posiada gwarancję "DOOR TO DOOR" to warunkiem reklamacji jest okazanie firmie, faktury zakupu (lub paragonu) i tej właśnie karty.


(Alden Jone) #8

Marka tego laptopa to HP, mam XP HE SP 2, płytke z tym systemem certyfikat OEM na spodzie, czy w taakim układzie mogę zainstalować sobie Vistę oryginalną?


(Asterisk) #9

BTW

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.


(system) #10

Tak, moim zdaniem nie będzie żadnych problemów z licencją i gwarancją.


(Alden Jone) #11

A gdzie wtedy dolepić nalepkę OEM od Visty, skoro jest już zainstalowany XP HE SP 2?


(system) #12

Obok nalepki od XP. Przynajmniej tak będzie chyba najlogiczniej.

Pozdrawiam


(Alden Jone) #13

Właśnie znalazłem gwarancję od kompa i jest tam napisane mniej więcej tak: (nie przytoczę słowo w słowo) Instalacja/zamiana innego systemu operacyjnego niż ten, który jest dostarczony wraz z laptopem HP powoduje zerwanie gwarancji - czy idzie to obejść tak, że zainstaluję Vistę obok XPka i nie stracę gwarancji?


(system) #14

Najlepiej będzie jak wykonasz telefon do producenta. Infolinię masz podaną w karcie gwarancyjnej.

Pozdrawiam