Czy przez podkręcenie procesora może zamulać komputer?

Witam opiszę tutaj mój problem otóż po zakupie komputer działał on strasznie wolno xp chodzi w miarę ale i tak gdy zacznie się jakaś instalacja czy coś już zamula. Na początku miałem zasilacz akyga 400 W nie trzymał on napięć i wyłączał komputer ale w tym czasie gdy miałem ten zasilacz podkręciłem jeszcze procka z 2.8 do 3.0 ghz a po zakupie nowego Tracera 520 W jest to samo chciałbym windowsa 7 ale nie da rady z takimi lagami :confused: nowy zasilacz trzyma napewno napięcia bo mierzyłem teraz mam takie pytanie czy komputer może działać wolno przez podkręcenie procesora ? proszę o szybką odpowiedz parametry komputera :

Windows XP

Ram - Goodram 4 gb ddr3 1333 mhz

Nvidia gt 520

płyta : msi g41m p26

Dysk - 160 Gb ATA

Procek intel pentium d cpu 2x 2.80 ( krecony na 3.0)

Temperatury ok

Zasilacz Tracer 520 W Trzyma Napięcia

A może ten dysk Ci tak zamula? Pozostały sprzęt nie jest aż taki zły Windows 7 powinien chdzić bez problemu.

Jeżeli procesor jest za bardzo podkręcony to komp może się wyłączać, system działa niestabilnie, itp. Na tym sprzęcie na pewno Windows 7 będzie hulał bez żadnej zamuły Śmiało możesz formatować i instalować Windows 7

Tracer to czarna lista o ile się nie mylę. Podaj dokładnie jakie masz temperatury. Pozatym masz 4 gb ramu ddr3 i windowsa xp? Pewnie 32bity. Ten komputer ci się marnuje z tym systemem. Zainstaluj win7 64bity i sprawdź czy będzie to samo.

Według mnie zamula się od HDD, 160gb to raczej mało na dzisiejsze standardy więc celuję, że twój dysk ma sporo latek. Kup sobie nowy dysk 1 tb kosztuje 300-400zł więc nie jest to ogromna suma.

A co ma się pojemność dysku do jego prędkości? Mam starego 120GB ATA i działa w porządku, wypadało by zdefragmentować dysk i go uporządkować.

Powiedziałem tylko, że ma 160gb dysk więc pewnie jest stary a co za tym idzie jest wolniejszy niż te nowe :slight_smile: Przy okazji podałem propozycję jaki może sobie kupić gdyby wymieniał.

Mówisz, że twój dysk działa w porządku, może i to prawda ale szybkością pewnie nie grzeszy :slight_smile:

Może być wiele przyczyn zamulenia komputera a piszesz że od początku był zamulony więc chyba odpada że przez zasyfiony system. Ale nie wiemy czy ty składałeś czy gotowiec z systemem albo ty instalowałeś. Czy były są zainstalowane sterowniki od płyty głównej od chipsetu zaczynając. Płyta główna nie ma wypuchłych kondensatorów. Może zrób ustawienia domyślne biosu a czy po podkręceniu jest tak samo gorzej lepiej. Możliwe że poprzedni zasilacz nie trzymający napięć już coś popsuł nie jedno i nawet najlepszy zasilacz teraz nie pomoże a Ty jeszcze na takim zasilaczu podkręcałeś i może być ciężko dojść do ładu żeby to normalnie chodziło. Jeśli stery do płyty są zainstalowane i tak chodzi to chyba zostaje po kolei testować podzespoły.

Witaj

tak jak pisze igrek weź go najpierw zdefragmentuj

http://www.dobreprogramy.pl/Auslogics-D … 13271.html

komputer jest świeżo po formacie miałem juz windows 7 64 bit i niedość że włączał sie z 10 minut to mulił :frowning: stery do płyty mam wgrane i karty

Przypominam sobie i kiedyś zakładałeś temat i widać że nie rozwiązałeś. A wtedy zasilacz był sprawdzany miernikiem podobno że napięcia w normie i memtest + nie wykazał błędów , temperatury też w normie i pomysły się kończyły. No i jak piszesz instalacja systemów na nowo nie pomaga. Nie pamiętam czy robiłeś dokładniejsze sprawdzenie dysku programem MHDD przydało by się . Bo chyba zostaje podmiana podzespołów i np. zacząć od dysku jak nie masz drugiego żeby sprawdzić czy będzie lepiej to czy chociaż masz pendriva i na nim zainstalować linuksa czy będzie lepiej chodziło żeby namierzać czy winny jednak dysk czy nie jak dalej to samo. Zasilacz nie pamiętam czy sprawdzałeś pod obciążeniem programem OCCT i jak wykresy wyglądały po testach obciążeniowych napięć , temperatur. Jakby system na innym dysku tak samo się sprawował można by zacząć obstawiać płytę główną i procesor. A te problemy od początku mogą się wlec przez poprzedni zasilacz który nie trzymał napięć i nie wiadomo co porobił i dalej jesteś na tych samych podzespołach oprócz zasilacza.

jutro bd miał dysk od kolegi zobaczymy czy coś się zmieni jak coś dam znać

Za nim będziesz miał dysk to może obniż taktowanie fsb np. żeby tektowanie procka było 2.5 zapisz i zobacz jak się komputer zachowuje ,start i działanie systemu czy będzie widoczna różnica.

nie mgoe uystawic 2.5 minimum 2.8 mam

A możesz ustawić napiecia procesora i pamięci na sztywno. Nie wiem jakie u Ciebie napięcie procesora maksymalne jest i jak oscyluje jeśli wartość jest zmienna od obciążenia tak samo taktowanie. To powyłączać funkcje które odpowiadają za zmienne. A pamięci ddr3 to 1.5 v chyba i zobaczyć jak na sztywnych ustawieniach się zachowuje chyba że już tak masz albo próbowałeś

a mogłbys mi powiedziec jak ustawić te napiecia na “sztywno” ?

ps spróbuje wgrać windowsa 7 i nagram wam prace komputera

Witaj

nie wiem czy to da jakiś efekt ,ale możesz sprawdzić tak

prawy klik myszki na pulpicie

personalizuj i z tych wyglądów wybierz Klasyczny Windows

wyłącz mu też hibernacje

http://plom.pl/jak-wylaczyc-hibernacje-w-windows-7/

nic nie pomaga jutro dam filmik nakręcony z telefonu jak to wygląda

Dodane 02.10.2012 (Wt) 21:20

Witam to jeszcze ja jutro dam wam zdjęcia jak mam ustawiony bios i nakręcę 5 minutowy filmik z pracą na windowsie 7 64 bit zobaczycie co i jak wygląda

Dodane 03.10.2012 (Śr) 14:20

siema podłaczyłem dzis dysk 89 gb ata i zzainstalowalem windows 7 32 bit zdziwilem się poneiwa wczesniej na dysku na windowsie 7 32 bit nie dało się nic robc ta sie zacinał wiec to chyba dysk

Dodane 03.10.2012 (Śr) 14:57

dam wam pod wieczór filmik z tym jak chodzi komputer ale myślę ze jak kupie dysk 500 gb sata to bd jeszcze lepiej

Dodane 03.10.2012 (Śr) 18:23

http://speedy.sh/ZKnG8/V03-10-12-19-14.3gp

tutaj filmik pokazuje jak teraz mi się otwierają okna itp myślę ze jest już wsyzstko ok ale dysk 80 gb to malo więc bd musial w nowy zainwestować :stuck_out_tongue: