Czy przyjmą mi kartę grafiki na gwarancję i wymienią na nową

Mam takie pytanie do Was, chodzi o kartę grafiki w moim opisie. Otóż pewnego dnia zaktualizowałem bios programem polecanym na vortalu, tylko że niestety wgrał się zły bios, tzn taki z 64kb zamiast 128. Symptomy były takie, że karta chodziła kilka godzin po wgraniu biosa ale po przejściu w tryb uśpienia a następnie po wyjściu z niego, pokazały się charakterystyczne zielone linie, po czym obraz zniknął. Oczywiście okazało się, że pamięć padła kompletnie i nic nie da się z kartą zrobić. Teraz moje pytanie-jeśli mam fakturę, gwarancję na kartę, to czy serwis jest w stanie przyjąć kartę w ramach gwarancji i wymienić mi ją na nową? Czy i jak mogą oni sprawdzić, że modyfikowałem bios skoro karta kompletnie nie działa? Rozumiem, że mam im nie mówić o modyfikowaniu biosu, tylko udać głupa, że sama się popsuła przy wstawaniu z trybu uśpienia? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zgłaszając kartę powiedz tylko, że karta nie wyświetla obrazu, powinni poddać ją standardowej procedurze serwisowej.

no ok, dzięki

która wykaże, że grzebane było w biosie karty.

A od kiedy to serwis automatycznie wymienia na nową ?

To, że jest na gwarancji, to najpierw próbują naprawiać a nie od razu wymieniać, a że jest nagrzebane w biosie (przecież sam się nie przestawił) to Cię obciążą kosztami ewentualnej naprawy.

No akurat to jest zależne od serwisu. Moje doświadczenia z grafikami są takie, że asus wymienia na nowe, często nawet wyższe modele, z nowszych serii, a gigabyte próbuje naprawiać, dopiero gdy nie uda im się naprawić wymieniają na nowy, często też na wyższe modele.

Np. w sklepie w którym pracowałem jest klient który lata temu kupił chyba 6600gt gigabyte’a właśnie. Grafiki mu padają na krótko przed zakończeniem się gwarancji i sam się śmieje, że ma darmowe aktualizacje karty graficznej :slight_smile: Miał kolejno 6600gt->7300gt->7600gs->8600gt->9600gt.

W tym kontekście myślisz, że to przypadek ?

Breitner nie masz racji! Jak wykryją że karta była grzebana w biosie skoro ona nie uruchamia się bo ma przepalone i popieszczone przez prąd układy pamięci definitywnie? Przecież skoro ona nie działa i się przepaliła to i bios szlag trafił, więc jak sprawdzą? A druga sprawa to taka, że nie naprawia się przepalonych pamięci i innych układów, tylko daje się nową kartę, gdyż jak wiesz to ta karta ma blisko miliard tranzystorów i ciekawe jakby je wymienili?

suchmen idąc Twoim tokiem myślenia, to gdy karta jest na gwarancji, najlepiej wgrać niewłaściwy bios by ona padła i czekać na wymianę na nową, na wyższy model. Zastanów się co piszesz, a w serwisach to sami debile siedzą co czekają by Tobie wymienić na nową, obyś się nie zdziwił.

W takim razie kupuję hd 5830:)

Kup lepiej tę http://pclab.pl/art42441-12.html

Ja bym przed kupnem nowej jednak wysłał starą na serwis i tyle, no chyba, że masz za dużo pieniędzy to nawet możesz mi sprezentować tą swoją obecną grafikę wraz z dowodem zakupu, a sobie kupić nową :slight_smile: He he :slight_smile: