Czy pujdzie 6mb, parametry łacza?

Posiadam obecnie łącze 2mb po gniazdku TP z MULTIMO.

Chcę zmienić usługę na 6mb.

Do centrali mam ok 2,5km a modem pokazuje mi takie parametry:

8e0a0a556ce0a044med.jpg

Czy z tych informacji można wywnioskować chociaż przybliżoną przepustowość jaką mogę osiągnąć na moim łączu??

po tych parametrach nic raczej się nie dowiesz o dostępności usługi na twoim kompie,

No to spoko. Myślałem że decybele zaszumienie i inne sprawy mogą mi trochę wyjaśnić, ale dzięki.

Na pewno nie “p u jdzie”:stuck_out_tongue: Miałem taką sytuację, że w moim bloku były parametry na łącze lepsze niż 6mbit ale tpsa oczywiście stwierdziła, że max w mieście to 2Mbit. Teraz jak netia oferuje u mnie 16Mbit to tpsa nagle podniosła prędkości do 6Mbit. Czyli pozostaje Ci dzwonić. W sumie netia na początku też miała opory (brak dostępności i inne głupie tłumaczenia), ale w ciągu godziny zadzwoniłem trzy razy i ostatni konsultant zaoferował mi nawet 16Mbit. Wziąłem swoje upragnione 4Mbit i śmiga jak głupie. Nie ma co się sugerować wypowiedzią jednej osoby.

Dzisiaj dzwoniłem do mojego prowidera MULTIMO.

Miła pani poprosiła mnie o numer telefonu i w przeciągu 5 sekund wiedziała o moim łączu wszystko.

Stwierdziła że nie ma żadnych przeciwwskazań do tranferu co potwierdziła że siła sygnału oraz tłumienie lini mam na poziomie 8mb.

Sprawe załatwiłem dosłownie w 5 minut. Stwierdziła że łacze zostanie przygotowane przez tp w tym tygodniu.

Oby było tak miło z przepustowością jak rozmowa z tą panią.

Dzięki za rady. Pozdro