Czy pulipty można podzielić na 2,3 minitory?

Tak się przez chwilę zastanawiałem nad możliwością użycia 2,3 monitorów jednocześnie w jednym PC stacjonarnym z możliwością rozbudowy o 3 dodatkowe pulpity.
Można już tak?
Przepraszam że pytam ale nigdy nie interesowałem się własnym garbem w celu poprawy wygody pracy.
Technika poszła już tak do przodu że pora ułatwić sobie życie.
Chciał bym posiadać jednego PC (stacjonarny) z najlepiej trzema monitorami. PC oparty o systemy Windows7 i Windows 10. Stoję właśnie przed dylematem zakupu nowej taniej płyty głównej + CPU + RAM i nie wiem co sobie poskładać by usprawnić sobie życie.
Od razu powiem że w gry nie gram. Chciał bym mieć np. na jednym monitorze kod źródłowy, na drugim uruchomione jakieś środowisko programistyczne a na trzecim zwykłe życie (dokumenty, internet).

Miło by było gdyby to wszystko było sterowane z jednej myszki i klawiatury.
Monitory mam standardowe czyli jakieś tam HP (19 i 22"). Dwa mają DVI i DSUB a trzeci tylko DSUB. Nie mają HDMI.

Zwykłe rozszerzenie pulpitu, pracuję tak od dłuższego czasu.

Tak, tylko jak zrobić by mieć trzy inne pulpity na trzech różnych monitorach w jednym PC…
Sporo na ten temat w necie i każdy ma jakieś inne rozwiązania. Mi jednak przypadł do gustu temat wyboru 2 kart graficznych bo akurat będę kupował płytę główną i są tam 2 x PCIEx16.

Do tego nie potrzeba trzech pulpitów i dwóch kart graficznych - tak jak napisał daras28-82.

No to napiszcie proszę jeszcze jak to zrobić w Windows 7 bo u mnie niestety nie hula.
Na przykładzie laptopa z wyjściem DSUB.