Czy ram będzie współpracował?

Adalbert , yeye… to wg ciebie wydajność wzrasta za pomocą magii? Często mają i 128bitowe rejestry procesory amd. To są jednoznacznie 64bitowe procesory. Jeśli chcesz twiedzić innaczej to po co dałeś wyniki testu które jednoznacznie potwierdzają że są 64bitowe…

Mariosti*, nie chcę się z nikim kłócić, tylko dojść do prawdziwych wniosków.

“Często mają i 128bitowe rejestry procesory amd.” To zdanie utwierdza mnie raczej w twierdzeniu, że bitowość rejestrów nie wpływa w sposób bezpośredni na bitowość ogólną procesora. Bo jeżeli sugerować się bitowością rejestrów, to faktycznie niektóre rejestry w procesorach są 128bitowe, co by mogło oznaczać, że są to procesory 128bitowe.

“Jeśli chcesz twiedzić innaczej to po co dałeś wyniki testu które jednoznacznie potwierdzają że są 64bitowe…”

Właśnie nie chcę twierdzić inaczej, tylko dojść do prawdziwych wniosków, dlatego podałem test z egieldy, gdzie osoba pisząca mówi, że te procesory operują na blokach po 64bity, a z mojej wiedzy tak nie jest. Oczywiście moja wiedza jest ograniczona, dlatego chciałbym znaleźć na oficjalnej stronie Intel’a czy AMD, że te procesory operują na blokach 64bitowych, wtedy całkowicie się przekonam, bo redaktorzy też są ludźmi omylnymi…